لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۳

مشاور امنیت ملی کاخ سفید خطاب به روسیه، چین، و ایران: دخالت در انتخابات خط قرمز ما است


رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید
رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز پنج‌شنبه با اشاره به دستاوردهای سیاست خارجی دولت پرزیدنت ترامپ نسبت به هرگونه مداخله خارجی در انتخابات آمریکا هشدار داد.

آقای اوبراین روز پنجشنبه ۱۷ مهر ماه با ایراد سخنانی در بنیاد «اورن هچ» در مورد ایران گفت: «برای ما، خط قرمز دخالت در زیرساخت‌های انتخاباتی ما است و ... در برابر آن اقدام می‌‌کنیم … این پیام ما برای روس‌ها، چینی‌ها و ایرانی‌ها بوده است.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «ما با خروج [از برجام] اعتماد بسیاری از متحدان‌مان در کشورهای خلیج [فارس] را به دست آوردیم.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: «دولت پرزیدنت ترامپ با جهان آن‌طور که هست - و نه آن گونه که آرزو داریم باشد ... یا با این امید که به خودی خود بهتر شود - رو‌به‌رو می‌شود.»

رابرت اوبراین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «آیا می‌توانید ایرانی آزاد را تصور کنید؟ ایرانی که در آن مردم از قید و بند رها شده‌اند و می‌توانند به حداکثر توانایی‌های بالقوه خود دست یابند؟ … این تغییری بزرگ را در جهان رقم خواهد زد.»

شورای امنیت ملی کاخ سفید پیشتر گفته بود که دولت‌های خارجی، از جمله چین، روسیه و ایران، تاریخچه‌ای از تلاش برای تاثیرگذاری بر سیاست و انتخابات آمریکا دارند.

XS
SM
MD
LG