لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۴

کفیل وزارت امنیت میهن آمریکا: روسیه، چین، و ایران تهدید علیه نظام انتخابات آمریکا محسوب می‌شوند


چد ولف، کفیل وزارت امنیت میهن آمریکا
چد ولف، کفیل وزارت امنیت میهن آمریکا

کفیل وزارت امنیت میهن آمریکا از روسیه، چین، و ایران به عنوان «سه تهدید علیه نظام انتخاباتی ریاست جمهوری در ایالات متحده» نام برد.

چد وُلف، کفیل وزارت امنیت میهن آمریکا، این مطلب را روز چهارشنبه دوم مهر ماه در یک کمیته سنا و در پاسخ به پرسش یکی از سناتورها درباره گزارش اخیر مایکروسافت درباره تلاش این سه کشور برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات آبان ماه در آمریکا بیان کرد.

وی گفت: «وقتی ما از تهدید دولت-کشورها علیه نظام انتخاباتی‌مان صحبت می‌کنیم، ما از سه تهدید مشخص صحبت می‌کنیم؛ ما از روسیه می‌گوییم، ما از چین می‌گوییم، و ما از ایران می‌گوییم.»

او افزود: «آنها به روش‌های متفاوت عمل می‌کنند، اما هر سه آنها تهدید هستند. موضع من در این باره همواره همین بوده است. ارزیابی‌های اطلاعاتی اداره امنیت ملی در اوایل اوت در این زمینه نیز همیشه بر همین اساس استوار بوده است.»

آقای ولف با تاکید بر ادامه تمرکز بر اقدامات تهدیدآمیز روسیه، اطمینان داد که «با تهدیدهای چین و ایران نیز برخورد خواهد شد.»

معاون رئیس مایکروسافت روز ۲۱ شهریور اعلام کرد، گروه هکر «فسفر» مستقر در ایران به مدت دو ماه تلاش ناموفقی برای نفوذ به به دولت پرزیدنت ترامپ و کارزار انتخابات او داشت.

تام برت همچنین درباره هکرهایی از چین و روسیه هشدار داد و گفت، اقدامات هر سه کشور روشن می‌کند که گروه‌های فعال خارجی تلاش برای هدف گرفتن انتخابات ۲۰۲۰ را تشدید کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG