لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

پرزیدنت ترامپ در جریان گرامیداشت قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر: ما قاسم سلیمانی، بزرگترین تروریست جهان را از بین بردیم


پرزیدنت ترامپ در جریان سخنرانی در شکنزویل، ایالت پنسیلوانیا - جمعه ۲۱ شهریور
پرزیدنت ترامپ در جریان سخنرانی در شکنزویل، ایالت پنسیلوانیا - جمعه ۲۱ شهریور

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در سالگرد گرامیداشت قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر در ایالت پنسیلوانیا با اشاره به از بین بردن البغدادی و قاسم سلیمانی، بر عزم خلل‌‌ناپذیر آمریکا در تعقیب تروریست‌ها و مبارزه با آنها تاکید کرد.

پرزیدنت ترامپ روز جمعه ۱۱ سپتامبر/ ۲۱ شهریور در یابود قربانیان پرواز یونایتد-۹۳ در شنکزویل در ایالت پنسیلوانیا گفت: «آمریکا هیچ‌گاه در جست‌وجو برای پیدا کردن تروریست‌هایی که مردم ما را تهدید می‌‌کنند، درنگ نمی‌کند.»

پرزیدنت ترامپ افزود: «کمتر از یک سال پیش رزمندگان آمریکایی، البغدادی، قاتل بیرحم و رهبر گروه دولت اسلامی، را کشتند. کمی پس از آن جنگاوران ما به سلطه قصاب ایرانی، که هزاران نیروی آمریکایی را کشت، پایان دادند. قاسم سلیمانی، بزرگترین تروریست جهان، حالا مرده است.»

شنکزویل محلی است که پرواز شماره ۹۳ هواپیمایی یونایتد (معروف به «یونایتد-۹۳») در آن سقوط کرد. سرنشینان آن هواپیما، که قرار بود بخشی از حملات یازدهم سپتامبر باشد، در جریان پرواز از حملات تروریستی آگاه شدند و به کابین خلبان یورش بردند و باعث سقوط هواپیما شدند و به این ترتیب از اجرای یک حمله تروریستی دیگر در آن روز جلوگیری کردند.

XS
SM
MD
LG