لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۲

جو بایدن سه فرمان اجرایی جدید در حوزه مهاجرت و امنیت مرزی، با هدف تغییر سیاست چهار سال گذشته امضا کرد


همزمان با امضای فرمان اجرایی جدید در حوزه مهاجرت و امنیت مرزی، کامالا هریس (چپ) معاون رئيس جمهوری و الهاندرو مایورکاس، وزیر پیشنهادی امنیت میهن که با رای سنا وزیر امنیت میهن شد، حضور داشتند.
همزمان با امضای فرمان اجرایی جدید در حوزه مهاجرت و امنیت مرزی، کامالا هریس (چپ) معاون رئيس جمهوری و الهاندرو مایورکاس، وزیر پیشنهادی امنیت میهن که با رای سنا وزیر امنیت میهن شد، حضور داشتند.

جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده سه فرمان اجرایی در حوزه مهاجرت و امنیت مرزی امضا کرد. به نوشته آسوشیتدپرس، هدف از این فرمان‌های اجرایی، تغییر سیاست‌های چهار سال گذشته در مرز جنوبی آمریکا با مکزیک است.

پرزیدنت بایدن در مراسمی، سه‌شنبه شب ۱۴ بهمن در کاخ سفید با حضور کامالا هریس معاون رئيس جمهوری و الهاندرو مایورکاس، وزیر امنیت میهن این سه فرمان را امضا کرد. تنها ساعاتی پیش، سنا صلاحیت آقای مایورکاس را تائید کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این فرمان‌ها در مورد جدا کردن خانواده‌ها، امنیت مرزی، و مهاجرت قانونی است. با امضای فرمان روز سه‌شنبه، شمار فرمان‌های اجرایی صادر شده توسط پرزیدنت بایدن، تنها در حوزه مهاجرت در دو هفته اول حضور او در کاخ سفید، به ۹ فرمان می‌رسد.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از امضای این سه فرمان اجرایی به خبرنگاران گفت:‌ برخی انتقادهای وارد در مورد تعداد بالای فرمان‌های اجرایی در روزهای گذشته مطرح شده است. باید بگویم این فرمان‌ها قانون را عوض نمی‌کند و فقط برای بازگشت راهکارهایی است که به اشتباه در دولت گذشته اجرا شد.

طبق این فرمان، الهاندرو مایورکاس، وزیر امنیت میهن، هیاتی را در حوزه جدا کردن خانواده‌ها و با هدف بازگرداندن کودکان جداشده به خانواده‌های‌شان، رهبری می‌کند.

این گزارش می‌گوید به طور دقیق مشخص نیست چند کودک از خانواده خود جدا شده‌اند؛ ولی طبق مدارک ثبت شده در دادگاه، در چهار سال گذشته حدود ۵۵۰۰ کودک از خانواده خود جدا شده‌اند.

فرمان اجرایی پرزیدنت بایدن همچنین شامل فرمان عفو برای شماری از مهاجران غیرقانونی می‌شود تا بتوانند تا زمان اصلاح قوانین مهاجرتی، به شکل قانونی حضور داشته باشند.

آسوشیتدپرس در گزارشی دیگر همچنین اعلام کرد به رغم وعده‌های داده شده در زمان انتخابات، از زمان شروع به کار دولت پرزیدنت بایدن، گروهی از مهاجران به کشورهای شان بازگردانده شدند. در این گزارش آمده که ماموران در این دو هفته، ۱۵ نفر را به جامائیکا، ۲۶۹ نفر را به گواتمالا و هندوراس برگردانده اند.

XS
SM
MD
LG