لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۴

پرزیدنت بایدن در صدمین سالگرد قتل عام در تولسا: بی‌عدالتی‌ها را نمی‌شود دفن کرد


پرزیدنت بایدن در جریان سخنرانی روز سه‌شنبه در تولسا در ایالت اوکلاهما
پرزیدنت بایدن در جریان سخنرانی روز سه‌شنبه در تولسا در ایالت اوکلاهما

جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در جریان یک سخنرانی در ایالت اوکلاهما و در صدمین سالگرد قتل عام در تولسا گفت فقط با ذکر حقیقت است که می‌تواند پس از آن شفا به دست آید.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پرزیدنت بایدن در این سخنرانی که عصر سه‌شنبه ۱۱ خرداد ایراد شد گفت: برخی از بی‌عدالتی‌ها به قدری ترسناک، شنیع و عمیق هستند که آن‌ها را نمی‌شود دفن کرد، مهم نیست چقدر سخت تلاش کنند ولی شدنی نیست. فقط با ابراز حقیقت است که شفا می‌تواند به دست آید.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: چون تاریخ سکوت کرده، معنایش این نیست که روی نداده است. او افزود: جهنم رها شد و یک جهنم واقعی به پا شد.

پرزیدنت بایدن همچنین افزود: ما نمی‌توانیم انتخاب کنیم چه چیزهایی را می‌خواهیم بدانیم و چه چیزهایی را باید بدانیم. من به این‌جا آمدم که سکوت را پر کنم چرا که در سکوت، زخم‌ها عمیق‌تر می‌شوند.

مدیران موزه و مرکز فرهنگی آمریکاییان آفریقایی‌تبار در واشنگتن، قتل عام سال ۱۹۲۱ تولسا را مرگبارترین کشتار نژادی در تاریخ آمریکا دانسته‌اند.

سر آغاز ماجرا، متهم شدن یک جوان ۱۹ ساله سیاه پوست به تعرض به یک دختر۱۷ ساله سفیدپوست بود که نهایتا به تخریب کامل منطقه «گرینوود»، بخشی مرفه از شهر تولسا و آن چه که «وال استریت سیاهپوستان» تلفی می‌شد، انجامید.

XS
SM
MD
LG