لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۹

وزارت دفاع آمریکا: از منافع ملی خود در برابر تهدید ایران دفاع می‌کنیم


جان کربی سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا
جان کربی سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده می‌گوید که آمریکا به حفاظت از منافع خود از جمله در برابر تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه ششم اردیبهشت و در یک کنفرانس خبری، در پاسخ به پرسشی درباره تنش میان اسرائیل و جمهوری اسلامی ایران گفت: وارد جزئیات نمی‌شوم و در مورد این که قوای نظامی دیگر کشورها در حال چه برنامه یا نوعی از عملیات هستند ولی سیاست ما در منطقه این است که منافع ملی‌مان در امان باشد از آن دفاع شود.

جان کربی افزود: این شامل تهدیدهایی است که از سوی ایران در منطقه به طور مستمر ابراز می‌شود؛ چه در حوزه مرزهای آبی باشد یا حمایت از شبکه‌های تروریستی و یا ادامه پیشرفت برنامه موشکی بالیستیک‌شان، این‌ها حوزه تمرکز ما و حوزه تمرکز وزیر دفاع است و این که اطمینان پیدا کنیم ما منافع ملی خود در منطقه را حفاظت کنیم. من وارد بحث قوای نظامی دیگر کشورها و عملیاتی که آن‌ها انجام می‌دهند، نمی‌شوم.

سخنگوی وزارت دفاع همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد این که آیا وزیر دفاع ایالات متحده با هیات اسرائیلی دیدار خواهد داشت گفت: هیچ دیداری بین وزیر دفاع آمریکا و هیات اسرائیلی برنامه‌ریزی نشده است. تا جایی که می‌دانم شماری از اعضای وزارت دفاع اسرائیل این جا هستند که با همتایان خود دیدار کنند ولی برنامه دیدار با لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده ندارند.

XS
SM
MD
LG