لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۶

شورای امنیت ملی کاخ سفید: از تلاش برای آزادی آمریکایی‌‌هایی که در ایران بازداشت شده‌اند، دست برنمی‌داریم


کاخ سفید
کاخ سفید

شورای امنیت ملی کاخ سفید در پیامی همزمان با چهل و یکمین سالگرد گروگان‌‌گیری کارکنان و دیپلمات‌های آمریکایی در تهران، اعلام کرد ایالات متحده از تلاش برای آزادی و تحقق عدالت برای شهروندان آمریکایی که به صورت غیرقانونی در ایران بازداشت شده‌اند، دست برنمی‌دارد.

در این پیام که روز چهارشنبه ۱۴ آبان در توئیتر منتشر شد آمده است: ۴۱ سال پیش در چنین روزی شماری آمریکایی در ایران به گروگان گرفته شدند. ما هنوز خاطره شهروندان شجاعی که توسط رژیم ایران برای ۴۴۴ روز گروگان گرفته شدند را به یاد داریم و شجاعت آن‌ها را تحسین می‌کنیم.

شورای امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرده است: ما از تلاش برای بازگرداندن و تحقق عدالت برای تمامی شهروندان آمریکایی که به صورت غیرقانونی در ایران بازداشت شده‌اند، دست برنمی‌داریم.

کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل هم در پیامی در توییتر نوشت: ما خاطره آمریکایی‌هایی که ۴۱ سال پیش توسط رژیم ایران به گروگان گرفته شدند و با شجاعت ۴۴۴ روز اسارت را تحمل کردند، به یاد داشته و گرامی می‌داریم.

خانم کرفت افزود: ایالات متحده همواره در جست‌وجوی عدالت برای شهروندان آمریکایی که به ناحق در ایران و دیگر جاها به طور غیرقانونی بازداشت شده‌اند و برای بازگرداندن آن‌ها به خانه تلاش می‌کند.

در حال حاضر شماری از شهروندان آمریکایی از جمله باقر و سیامک نمازی و مراد طاهباز در ایران زندانی هستند.

وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است.

XS
SM
MD
LG