لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۶

رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا: تحت فرمان پرزیدنت ترامپ، نیروهای ما رهبران تروریستی مانند قاسم سلیمانی را از صحنه نبرد کنار زدند


میچ مکانل
میچ مکانل

میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنای آمریکا در سخنانی از اقدامات پرزیدنت ترامپ تقدیر کرد و گفت تحت فرمان پرزیدنت ترامپ، نیروهای ما رهبران تروریست مانند البغدادی و سلیمانی را از صحنه نبرد کنار زدند.

میچ مکانل روز سه‌شنبه ۲۵ آذر در جریان سخنرانی در صحن سنا گفت: [در سایه اقدامات پرزیدنت ترامپ] استقلال انرژی، به شکل عمده‌ای به ما اختیار عمل بیشتری در مورد دیگر نقاط جهان به ویژه خاورمیانه داد... پرزیدنت ترامپ وقت را هدر نداد و از توافق فاجعه‌بار دولت قبلی با ایران خارج شد.

او افزود: تیم او تفاوت در دیدگاه با اسرائیل را از بین برد و رابطه با شرکای عرب را ترمیم کرد. او این روابط را حول محور منافع مشترک ما که مقابله با تهدیدها مانند تروریست‌های اسلامگرای افراطی و تخاصم‌های ایران است، شکل داد.

سناتور مکانل گفت: تحت فرمان پرزیدنت ترامپ، نیروهای‌ما رهبران تروریست مانند البغدادی و سلیمانی را از صحنه نبرد کنار زدند. قلمروی خلافت اسلامی که در دوران رئیس جمهوری قبلی ایجاد شده بود، به طور کامل از بین رفت و این کار اجازه داد توافق‌های ابراهیم شکل گیرد که به عادی‌سازی روابط تاریخی میان اسرائیل با امارات متحده عربی، بحرین، سودان و به تازگی مراکش و با افق حضور شماری بیشتر در آینده منجر شد.

رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای ایالات متحده یک روز بعد از تائید رسمی انتخابات آمریکا، به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب و معاون او کامالا هریس تبریک گفت.

XS
SM
MD
LG