لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۰

کامالا هریس از مرز آمریکا و مکزیک بازدید می‌کند


کامالا هریس - آٰرشیو
کامالا هریس - آٰرشیو

پولیتیکو روز چهارشنبه گزارش داد که کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، این هفته به مرز ایالات متحده و مکزیک می رود. پیشتر جمهوری‌خواهان از او انتقاد کرده بودند که به این منطقه سر نزده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا او را مامور رهبری تلاش‌های دیپلماتیک برای رسیدگی به مسئله ورود مهاجران کرده است.

کامالا هریس، اواسط خرداد در جریان سفر به گواتمالا تلاش کرد مردم کشورهای جنوب آمریکا را برای ماندن در کشورشان به جای تلاش برای سفر مهاجرتی خطرناک به سمت شمال و ایالات متحده متقاعد کند. خانم هریس به مردم گواتمالا هشدار داد «به آمریکا نیایید» و افزود «چرا که هراسی از اجرای قوانین و [حفاظت از] مرزهای خود نداریم.»

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، خانم هریس روز دوشنبه ۱۷ خرداد و در جریان یک کنفرانس خبری در گواتمالا گفت: «مردم آمریکای لاتین نمی‌خواهند کشوری که در آن بزرگ شده‌اند را ترک کنند.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود مردم در مثلث شمالی کشورهای گواتمالا، هندوراس و السالوادور به همراه مکزیک به جای حرکت به سمت ایالات متحده، نیاز به پیشرفت اقتصادی و وعده برای زندگی بهتر دارند.

کامالا هریس همچنین گفت «کمک در راه است» که اشاره‌ای است به کمک واشنگتن و سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در حوزه‌هایی چون کشاورزی، مسکن و فرصت‌های شغلی که از سوی دولت ایالات متحده تشویق شده‌اند.

XS
SM
MD
LG