لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۵

معاون رئیس جمهوری آمریکا خواستار تلاش برای حل ریشه‌های مهاجرت با همکاری مکزیک شد


کامالا هریس در نشست مجازی با رئیس جمهوری مکزیک - ۱۷ اردیبهشت
کامالا هریس در نشست مجازی با رئیس جمهوری مکزیک - ۱۷ اردیبهشت

کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه ۱۷ اردیبهشت گفت که ایالات متحده و مکزیک باید برای کاهش مهاجرت از مکزیک از طریق رسیدگی به مسائل خشونت و فساد در منطقه آمریکای مرکزی همکاری کنند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، خانم هریس این درخواست را در جریان مذاکرات مجازی با رئیس جمهوری مکزیک، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، مطرح کرد

معاون رئیس جمهوری آمریکا به آقای لوپز اوبرادور گفت، منافع هر دو کشور ایجاب می‌‌کند که به ریشه اصلی مهاجرت از السالوادور، گواتمالا، و هندوراس رسیدگی کنند. این سه کشور آمریکای مرکزی منطقه‌ای موسوم به «مثلث شمالی» را تشکیل می‌دهند.

رئیس جمهوری مکزیک نیز گفت کشورش با سیاست های مهاجرتی که دولت جو بایدن مشغول تدوین آنها است موافق است به در این زمینه به آمریکا کمک خواهد کرد.

یک سخنگوی خانم هریس با صدور بیانیه ای گفت بعد از این جلسه این دو رهبر موافقت کردند که با تشکیل یک «همکاری استراتژیک»، به مسائل توسعه ناکافی اقتصادی و دیگر عوامل منجر به مهاجرت از منطقه «مثلث شمالی» رسیدگی کنند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، از کامالا هریس خواسته است که به مسئله مهاجرت از طریق مرزهای جنوبی آمریکا رسیدگی کند. از ماه ژانویه تاکنون بیش از ۲۰ هزار کودک بدون سرپرست وارد آمریکا شده‌اند.

در بیانیه سخنگوی معاون رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین آمده است که آمریکا و مکزیک از طریق همکاری مشترک می‌خواهند با استفاده از تجربه و دانش و همچنین منابع خود به چالش‌های عمده نظیر بیکاری، دسترسی محدود به بازار، جنگل‌زدایی، و بی‌ثباتی منطقه‌ای ناشی از تغییرات اقلیمی که باعث این مهاجرت‌ها شده است، رسیدگی کنند.

XS
SM
MD
LG