لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۸

مجلس نمایندگان آمریکا طرح مهاجرتی پرزیدنت بایدن را تصویب کرد


نمایی از ساختمان کنگره ایالات متحده
نمایی از ساختمان کنگره ایالات متحده

مجلس نمایندگان آمریکا عصر پنجشنبه ۲۸ اسفند طرح دولت جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده برای اصلاح قوانین مهاجرتی و فراهم کردن امکان کسب شهروندی آمریکا برای آن گروه از مهاجران غیرقانونی که در کودکی وارد کشور شده‌اند و همچنین گروه‌های دیگری از مهاجران غیرقانونی را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از لوایح این طرح برای اعطای اقامت قانونی به حدود دو میلیون مهاجر غیرقانونی که در کودکی به آمریکا آمده‌اند و همچنین صدها هزار نفر دیگر که به دلیل جنگ یا بلایای طبیعی از کشورشان گریخته‌اند، با ۲۲۸ رأی موافق در برابر ۱۹۷ رأی مخالف به تصویب رسید.

لایجه مشابه دیگری که مربوط به حدود یک میلیون کشاورز مهاجری که به صورت غیرقانونی در ایالات متحده مشغول کار در آن حوزه هستند نیز با ۲۴۷ رأی موافق در برابر ۱۷۴ رأی مخالف تصویب شد. این لوایح برای آن که تبدیل به قانون بشوند، نیاز به تایید سنا و در نهایت امضای رییس جمهوری دارند.

با توجه به آن که هر دو حزب عمده سیاسی جمهوری‌خواه و دموکرات نیمی از کرسی‌های سنا را در اختیار دارند، نمی‌توان انتظار داشت که این طرح به سادگی توسط سناتورها تایید شود. سنای آمریکا صد عضو دارد و اگر رأی‌گیری در موردی برابر شود، معاون رییس جمهوری می‌تواند برای تعیین تکلیف رأی بدهد.

XS
SM
MD
LG