لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۹

با دستور اجرایی پرزیدنت بایدن، پوشش خدمات درمانی برای شهروندان آمریکا افزایش می‌یابد


پرزیدنت جو بایدن در کاخ سفید فرمان های اجرایی را امضا می کند. ۲۸ ژانویه ۲۰۲۱
پرزیدنت جو بایدن در کاخ سفید فرمان های اجرایی را امضا می کند. ۲۸ ژانویه ۲۰۲۱

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، با امضای یک فرمان اجرایی پوشش بیمه و خدمات درمانی برای شهروندان آمریکا را افزایش داد. این دستور اجرایی همچنین شماری از اقدامات دولت قبلی آمریکا در حوزه قوانین خدمات درمانی را تغییر می‌دهد.

پرزیدنت بایدن پیش از امضای این فرمان اجرایی گفت که چیز جدیدی در این فرمان در نظر گرفته نشده و برای جبران و بهبود خسارت‌هایی است که «دولت قبلی به این قانون وارد کرد».

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این فرمان اجرایی که روز پنجشنبه نهم بهمن امضا شد، در راستای تعهداتی است که جو بایدن در زمان انتخابات و برای افزایش خدمات درمانی داده بود. از جمله مهم‌ترین اقدامات این دستور اجرایی، بازگشایی بازارهای ویژه فروش بیمه‌های درمانی مقرون به صرفه (موسوم به اوباماکر) در فاصله زمانی بین ۱۵ فوریه تا ۱۵ مه است.

این بازارهای خدمات درمانی که بنا بر «قانون خدمات مقرون‌به‌صرفه» ایجاد شده‌اند، اجازه می‌دهند اشخاص متقاضی، بدون توجه به سوابق پزشکی‌شان بتوانند این بیمه‌های درمانی را که بخشی از هزینه آنها توسط مالیات‌دهندگان تامین می‌شود، خریداری کنند.

در جریان دولت قبلی، قانون خدمات درمانی مقرون‌به‌صرفه با تغییراتی روبرو شد و برخی از کارایی‌های خود را به دلیل تغییر در تامین بودجه از دست داده بود. پرزیدنت بایدن با این دستور اجرایی، تغییراتی را که توسط دولت قبلی و در سطح فدرال در این قانون اعمال شده است را ملغی می‌کند.

XS
SM
MD
LG