لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۹

جو بایدن فرمان‌های اجرایی با هدف دستیابی به برابری اجتماعی امضا کرد؛ پایان کار زندان‌های خصوصی با مدیریت دولت فدرال


جو بایدن پیش از امضای فرمان‌های اجرایی روز سه‌شنبه در کاخ سفید
جو بایدن پیش از امضای فرمان‌های اجرایی روز سه‌شنبه در کاخ سفید

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز سه‌شنبه هفتم بهمن چهار فرمان اجرایی را با هدف دستیابی به برابری اجتماعی و مقابله با تبعیض، شامل پایان دادن به کار زندان‌های خصوصی با مدیریت دولتی، امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، رئیس جمهوری آمریکا پیش از امضای این فرمان‌های اجرایی گفت که دولت ایالات متحده باید «رویکرد کامل خود» نسبت به موضوع برابری نژادی را تغییر دهد.

وی افزود که آمریکا اکنون به دلیل بلای نژادپرستی سیستمی، از رفاه و امنیت کمتری برخوردار است.

پرزیدنت بایدن گفت: «اکنون زمان عمل کردن فرا رسیده است؛ چرا که ارزش‌های بنیادین ما از ما چنین چیزی می‌خواهد. من باور دارم که بخش عمده دموکرات‌ها، جمهوری‌خواهان، و مستقل‌ها این ارزش‌ها را باور دارند و آنها هم می‌خواهند که ما عمل کنیم.»

جو بایدن افزود: «اکنون زمان عمل کردن فرا رسیده است. البته نه فقط به این دلیل که کار درستی است، بلکه به این دلیل که انجام چنین کاری به نفع ما خواهد بود. ما برای مدتی طولانی اجازه داده‌ایم دیدگاهی بسته و محدود درباره وعده این کشور، بدتر و بدتر شود.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «من در هفته‌های آینده بر تعهد دولت فدرال به حفظ گوناگونی، برابری، همه‌شمولی، و دسترسی را تقویت خواهم کرد و کاری را که از زمان دولت اوباما-بایدن شروع شد، ادامه خواهم داد.»

تلاش برای پایان دادن به نابرابری اجتماعی و مقابله با تبعیض از وعده‌های انتخاباتی جو بایدن در جریان انتخابات ریاست جمهوری بود.

XS
SM
MD
LG