لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

اندی بیگز عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا: کارزار فشار حداکثری بر ایران باید دنبال شود


اندی بیگز، ‌نماینده جمهوریخواه ایالت آریزونا در مجلس نمایندگان
اندی بیگز، ‌نماینده جمهوریخواه ایالت آریزونا در مجلس نمایندگان

اندی بیگز، نماینده جمهوریخواه ایالت آریزونا در مجلس نمایندگان آمریکا، با حمایت از کارزار فشار حداکثری دولت پرزیدنت ترامپ در مورد ایران بر ضرورت ادامه کارزار فشار حداکثری بر رژیم ایران از طرق مختلف تاکید کرد.

آقای بیگز روز پنجشنبه ۲۷ شهریور ماه در جریان یک میزگرد مجازی که توسط «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران» برگزار شد، در پاسخ به پرسشی در مورد این که در صورت پیروزی در انتخابات، پرزیدنت ترامپ در مورد ایران باید چه کارهایی را دنبال کند، پیشنهادهایی را در مورد سیاست آمریکا در قبال ایران برای دور دوم ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ در صورت پیروزی او در انتخابات مطرح کرد.

آقای بیگز گفت: ‌«اول این که او باید با دموکراسی‌خواهان سکولار در ایران وارد نوعی تعامل گفتمانی شود. این به نظر من مهم است.»

اندی بیگز افزود: «دوم این که به صورت مشخص آن دسته از کسانی که در ایران دردسرساز هستند را پیدا کنند و تحریم‌ها را به طور مستقیم بر آنها اعمال کنند و راه‌هایی برای این کار وجود دارد که می‌شود ... این کار را انجام داد.»

آقای بیگز «ادامه تلاش‌ها جهت بهبود روابط آمریکا و هم‌پیمانان ما در آن منطقه» برای برقراری ثبات بیشتر در منطقه و برقراری صلح در نقاطی که درگیری در جریان است، را به عنوان سومین پیشنهاد خود برشمرد.

نماینده جمهوریخواه ایالت آریزونا در ادامه گفت: «نکته چهارم و خیلی مهم این است که آمریکا باید به حضور خود به عنوان پیشتیبان در آن جا ادامه دهد. من می‌خواهم نیروهای نظامی آمریکایی از منطقه خطر دور شود، ولی آنها باید در فاصله نسبتاً نزدیک باشند تا رژیم ایران فکر نکند می‌تواند در سراسر منطقه حرکت کند و تروریسم و مناقشه نظامی بیشتری را در منطقه گسترش دهد.»

آقای بیگز گفت: «این به آن معنا نیست که آمریکا باید نقش اول را در این زمینه ایفا کند. بلکه آمریکا می‌تواند نقش دوم یا سوم را بر عهده گیرد و اجازه دهد شرکایمان در منطقه مشکلات را حل و فصل کنند. این‌ها چهار حوزه‌ای هستند که به نظرم در سال اول یا ۱۸ ماه اول دور دوم ریاست جمهوری او، باید به آن پرداخت.»

گروه «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران» که این میزگرد مجازی را برگزار کرد، خود را یک گروه «غیر انتفاعی» و «غیرحزبی» معرفی می‌کند و می‌گوید از فعالان آمریکایی ایرانی‌تباری تشکیل شده است که برای تحقق عدالت، دموکراسی، و برابری در ایران مبارزه می‌کنند.

XS
SM
MD
LG