لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۹

سفیر آمریکا در سازمان ملل: ایران با حمایت از حوثی‌ها مانع دستیابی به صلح در یمن می‌شود


کلی کرفت، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد
کلی کرفت، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد

کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، شامگاه پنجشنبه ۸ آبان در رشته پیامی در توئیتر، ضمن محکوم کردن حملات اخیر شورشیان حوثی‌ یمن به عربستان سعودی، حمایت حکومت ایران از این گروه شبه نظامی شیعه را مانع دستیابی به صلح و باعث رنج بیشتر مردم یمن دانست.

خانم کرفت در این پیام نوشته است: «ایران برای مدت شش سال با حمایت مالی و نظامی خود از حوثی‌ها، به درگیری، خونریزی، و بدبختی در یمن دامن زده است. دخالت رژیم ایران چشم‌انداز صلح را تضعیف و گرسنگی، مریضی، و آشفتگی را به یک واقعیت روزانه برای میلیون‌ها تن از مردم یمن تبدیل کرده است.»

وی با بازنشر بیانیه وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حملات حوثی‌ها به سعودی، افزود: «آمریکا حملات حوثی‌ها به عربستان سعودی را محکوم می‌کند و از ایران می‌خواهد ارسال سلاح به آنها را متوقف کند. رئیس جمهوری ایالات متحده برای محدود کردن فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران به اقدامات جسورانه‌ای، از جمله بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه رژیم، دست زده است. همه کشورها باید همین کار را بکنند.»

پیشتر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز با انتشار بیانیه‌ای حمله روز گذشته حوثی‌های مورد حمایت رژیم ایران به عربستان سعودی را محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG