لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۷

کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا: پوتین باید مسئول امنیت و سلامتی ناوالنی شناخته شود


ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا
ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا

گرگوری میکس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، و مایکل مک‌کال، نفر دوم این کمیته، با صدور بیانیه‌ای در واکنش به وضعیت آلکسی ناوالنی در روسیه گفتند پوتین باید در مورد امنیت و سلامت ناوالنی، مسئول شناخته شود.

آقای میکس نماینده دموکرات و آقای مک‌کال نماینده جمهوری‌خواه در این بیانیه که روز دوشنبه ۳۰ فروردین منتشر شد گفتند: «آلکسی ناوالنی که جز افشای شجاعانه فساد ولادیمیر پوتین، مقابله با حکومت خودکامه او، و درخواست برای استفاده از حقوق دموکراتیک خود تحت قانون اساسی روسیه هیچ کاری نکرده است، در زندانی در روسیه رنج می‌برد.»

این بیانیه می‌افزاید: «فعالیت‌های ناوالنی برای پوتین، که قدرتش را از راه فساد و سرکوب بی‌رحمانه هرگونه مخالفتی حفظ می‌کند، خطر محسوب می‌شود. جهان آزاد نباید سکوت اختیار کند. ما با صدایی متحد درخواست می‌کنیم که ناوالنی مراقبت پزشکی مناسب دریافت کند و عهد می‌بندیم که پوتین را برای سلامت و امنیت او، که به ناحق در زندان مانده است، مسئول بدانیم.»

جو بايدن، رييس جمهورى آمريكا، نیز روز شنبه ۲۸ فروردین رفتار روسيه با الكسى ناوالنى، رهبر مخالف زندانی رييس جمهورى روسيه، را ناعادلانه و نامناسب خواند.

الكسى ناوالنى، شاخص‌ترين و سرسخت‌ترين مخالف سياسى ولاديمير پوتين رييس جمهورى روسيه، هفته سوم اعتصاب غذا را طى می‌کند.

آلکسی ناوالنى در اعتراض به امتناع مقامات از صدور اجازه ديدار پزشكانش با او هنگامى كه در زندان دچار درد شديد كمر و بی‌حس شدن پاهاى خود شد، دست به اعتصاب غذا زد.

XS
SM
MD
LG