لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۱

وزیر بهداشت آمریکا واکنش تایوان به کووید-۱۹ را ستود


الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، در کنفرانس خبری مشترکی با رئیس جمهوری تایوان در تایپه. ۱۰ اوت ۲۰۲۰
الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، در کنفرانس خبری مشترکی با رئیس جمهوری تایوان در تایپه. ۱۰ اوت ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، واکنش تایوان به همه‌گیری ویروس کرونا را به عنوان نمونه‌ای از «ماهیت شفاف و دموکراتیک» آن جزیره مورد ستایش قرار داد.

ایزار این اظهارات را در کنفرانس خبری مشترکی با تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان، در تایپه عنوان کرد. وزیر بهداشت آمریکا روز یکشنبه وارد «فرودگاه سونگشان» تایپه شد. او بلندپایه‌ترین مقام آمریکایی است که از زمان تغییر روابط دیپلماتیک واشنگتن از تایپه به پکن در ۱۹۷۹ از آن جزیره دیدار می‌کند.

وزیر بهداشت آمریکا خطاب به تسای گفت: «حضور من در این جا برای انتقال پیام حاکی از حمایت و دوستی محکم پرزیدنت ترامپ به تایوان، مایه افتخار است.» رئیس جمهوری آمریکا سال ۲۰۱۸ «قانون سفر تایوان» را، که خواهان دیدارهای در سطح عالی میان ایالات متحده و تایوان است، امضاء کرد.

تایوان توفیق شگفت‌آوری در محدود کردن شیوع ویروس کرونا داشته و تنها ۴۷۷ مورد ابتلا و هفت مورد مرگ ناشی از آن را گزارش داده است.

این دیدار در حالی صورت می گیرد که روابط بین آمریکا و چین - که به شدت مخالف به رسمیت شناختن تایوان به عنوان یک کشور خودمختار و مستقل و یا پیوستن تایوان به سازمان بهداشت جهانی است - به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ رسیده است.

XS
SM
MD
LG