لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۲

وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا از تایوان دیدار می‌کند


الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا- فرودگاه سانگشن، تایپه، تایوان، ۹ اوت ۲۰۲۰
الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا- فرودگاه سانگشن، تایپه، تایوان، ۹ اوت ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا - الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه ۱۹ مرداد وارد تایوان شد. او قرار است طی این سفر سه روزه با سای اینگ-ون، رئیس جمهوری آن کشور، ملاقات کند.

آقای ایزار بلندپایه‌ترین مقام دولتی آمریکا است که از زمان قطع روابط سیاسی رسمی بین دو کشور در سال ۱۹۷۹، از تایوان بازدید می‌کند. آقای ایزار قرار است در طول این سفر سه روزه که هدف از آن همکاری در مبارزه با کووید ۱۹ است، با رئیس جمهوری و همینطور مقامات بهداشت این کشور ملاقات کند.

این دیدار در حالی صورت می گیرد که روابط بین آمریکا و چین - که به شدت مخالف به رسمیت شناختن تایوان به عنوان یک کشور خودمختار و مستقل است - به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ رسیده است.

یک سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا پیش از سفر آقای ایزار به خبرنگاران گفت: «[هدف از] این سفر تقدیر از موفقیت هنگ کنگ در مبارزه با کووید-۱۹ و گواهی بر درستی این باورهای مشترک است که جوامع باز و دموکراتیک مجهزترین [جوامع] برای مبارزه با تهدیدهای بیماری‌هایی مانند کووید۱۹ هستند.»

دولت آمریکا سفر به تایوان را فرصتی برای یادگیری از موفقیت های این جزیره، در کنترل و مقابله با همه گیری جهانی کرونا می داند.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی دولتی تایوان - که به رغم نزدیکی به چین، یعنی خاستگاه و مرکز اصلی آغاز پاندمی - توانسته تعداد مبتلایان به کووید۱۹ را زیر ۵۰۰ نفر و شمار تلفات را نیز تنها ۷ مورد نگه دارد، مورد تحسین قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG