لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۵

مایک پمپئو: دولت پرزیدنت ترامپ کاملا نسبت به تهدید حزب کمونیست چین هوشیار است


مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا

مایک پمپئو، وزیرخارجه ایالات متحده آمریکا، تهدید حزب کمونیست چین را از لحاظ مقیاس و مدت زمان آن چالشی بی‌مانند دانست و بر تلاش دولت پرزیدنت ترامپ برای مقابله با آن، تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه هشتم مرداد در گفت‌وگو با سایمون کانوی از برنامه رادیویی «جو پَگز» با اشاره به این که تهدید حزب کمونیست چین چندین دهه توسط سیاست‌مداران و دولت‌های گذشته آمریکا نادیده گرفته شده است، گفت که پرزیدنت ترامپ برای مقابله با این تهدید آماده بوده است و دولت او نیز بر این تهدید اشراف کامل دارد.

آقای پمپئو همچنین گفت: «خطر برای باورمندان همه ادیان در چین بسیار بالا است. ... اقلیت اویغور در غرب [چین] در بدترین حالت نقض حقوق بشر از سال‌های ۱۹۳۰ تاکنون به سر می‌برند.»

مایک پمپئو با تاکید بر بالا بودن سطح خطر در حال حاضر، گفت که نمی‌توان فقط ارتباط تجاری داشت و بقیه چیزها را نادیده گرفت. وی افزود: «ما داریم این وضعیت را تغییر می‌دهیم. ما داریم یک ائتلاف جهانی از دموکراسی‌ها را ایجا می‌کنیم. به نظر من جهان اکنون تهدید حزب کمونیست چین را درک می‌کند.»

وزیر خارجه آمریکا پیشتر در جریان سخنرانی در کتابخانه نیکسون گفته بود که هدف من تشریح عدم توازن شدیدی است که طی دهه‌ها و بر اساس نقشه‌های سلطه‌طلبانه حزب کمونیست چین در روابط ما شکل گرفته است.

XS
SM
MD
LG