لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۲

دو وزیر آمریکا در سفر به سئول، بر دفاع از کره جنوبی و همکاری‌های استراتژیک دو طرفه تاکید کردند


وزيران خارجه و دفاع آمریکا در جریان دیدار با رئیس جمهوری کره جنوبی، روز پنجشنبه در سئول
وزيران خارجه و دفاع آمریکا در جریان دیدار با رئیس جمهوری کره جنوبی، روز پنجشنبه در سئول

آنتونی بلینکن وزیر خارجه و لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده در سئول با همتایان خود از کره جنوبی دیدار کرده و با صدور بیانیه‌ای بر همکاری‌های استراتژیک دو طرفه میان آمریکا و کره جنوبی، تاکید کردند.

در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه ۲۸ اسفند از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، دولت‌های آمریکا و کره جنوبی بر همکاری‌های دو طرفه، اتحاد استراتژیک، و همچنین دفاع از کره جنوبی تاکید کردند.

آنتونی بلینکن در یک کنفرانس خبری مشترک با حضور لوید آستین و همتایان کره جنوبی گفت: «این سفر، نخستین سفر خارجی یکی از اعضای کابینه پرزیدنت بایدن است و حضور من و وزیر دفاع آمریکا در این‌جا [در کره جنوبی] تصادفی نیست. ... اتحاد آمریکا و کره جنوبی از عوامل اصلی صلح، ثبات، و کامیابی در شمال شرقی آسیا، ناحیه هند-آرام، و دیگر نقاط جهان است.»

لوید آستین هم در این کنفرانس خبری گفت: «ایالات متحده به طور کامل به دفاع از کره جنوبی متعهد است و از طیف کامل توانایی‌های ایالات متحده از جمله بازدارندگی توسعه‌ داده شده، برای این کار استفاده می‌کنیم.»

وزيران خارجه و دفاع ایالات متحده آمریکا همچنین با رئیس جمهوری کره جنوبی دیدار کرده و پس از آن به سفر خود پایان دادند.

وزیران خارجه و دفاع ایالات متحده در جریان این سفر ابتدا به ژاپن و بعد از آن به کره جنوبی رفتند. مقابله با تخاصم‌های چین و اشاره به تهدیدهای کره شمالی، از حوزه‌های اصلی این مذاکرات بود.

XS
SM
MD
LG