لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۹

الیوت آبرامز در مورد نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی و خطر فروش تسلیحات به آن رژیم با مقامات اروپایی مذاکره کرد


الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا
الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، در سفری به آلمان ضمن دیدار با مقامات بلندپایه بریتانیا، فرانسه، آلمان، و اتحادیه اروپا، با آنها در زمینه پاسخگو کردن رژیم ایران در مورد نقض حقوق بشر و جلوگیری از انتقال تسلیحات به ایران، گفت‌وگو کرد.

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ۱۸ مهر ماه با صدور بیانیه‌ای، ضمن اعلام این خبر، گفت: «الیوت آبرامز روزهای ۸ و ۹ اکتبر [۱۷ و ۱۸ مهر] به آلمان رفت و با مقامات ارشد بریتانیا، فرانسه، آلمان، و اتحادیه اروپا دیدار کرد.»

در این بیانیه آمده است که هماهنگی سیاست‌گذاری در قبال ایران، از جمله پاسخگو کردن رژیم ایران در مورد کشتار معترضان در اعتراض‌های آبان گذشته، جلوگیری از فروش تسلیحات خطرناک به ایران، و فعال کردن تکاپوی جهانی علیه برنامه هسته‌ای خطرناک ایران، از محورهای این مذاکرات بود.

ایالات متحده در راستای اجرای کارزار فشار حداکثری، روز ۱۷ مهر ماه اعلام کرد که ۱۸ بانک و نهاد مالی عمده ایران را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

بنا بر این بیانیه، آقای آبرامز در این دیدار همچنین به موضوع شرایط در ونزوئلا، از جمله موارد گسترده نقض حقوق بشر توسط رژیم نامشروع مادورو و برنامه‌های آن رژیم برای برگزاری انتخابات تقلب‌آمیز در ماه دسامبر، پرداخت.

XS
SM
MD
LG