لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۷

دونالد ترامپ در گردهمایی اوهایو به سیاست‌های مهاجرتی جو بایدن حمله کرد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا، در نخستین گردهمایی با طرفدارانش از زمان ترک کاخ سفید؛ ولینگتون، اوهایو، ۵ تیر ۱۴۰۰. (منبع: رویترز)
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا، در نخستین گردهمایی با طرفدارانش از زمان ترک کاخ سفید؛ ولینگتون، اوهایو، ۵ تیر ۱۴۰۰. (منبع: رویترز)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا در نخستین گردهمایی با طرفدارانش از زمان ترک کاخ سفید، به شدت به سیاست‌های مهاجرتی دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تاخت و از حامیانش خواست به جمهوری‌خواهان کمک کنند اکثریت کنگره را باز پس بگیرند.

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ در جمع هزاران نفر از طرفدارانش در ولینگتون، اوهایو، به برشمردن فهرستی از گلایه‌های معمولش خود همچون انتقاد از انتخابات آمریکا و ورود شمار فزاینده مهاجران از مرزهای جنوبی آمریکا به این کشور پرداخت.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا خطاب به طرفدارانش گفت: «ما کاخ سفید را باز پس خواهیم گرفت، سنا را باز پس خواهیم گرفت، و آمریکا را باز پس خواهیم گرفت، و به زودی این کار را خواهیم کرد.»

دونالد ترامپ در اوهایو از نامزدی مکس میلر، مشاور سابق کاخ سفید، علیه آنتونی گونزالز، یکی از ١٠ نماینده جمهوری‌خواهی که رای به استیضاحش داده بود، حمایت کرد. او وعده داده است علیه همگی آن ١٠ نماینده تبلیغات انتخاباتی کند. آقای ترامپ از سوی قانونگذارانی که چنین رایی داده بودند متهم شده بود که طرفداران خود را در پی شکست در انتخابات ریاست جمهوری تحریک کرد که در ماه ژانویه به کنگره یورش ببرند.

طرفداران ترامپ امیدوارند برگزاری این گردهمایی‌ها از سوی وی موجب اتحاد حزب جمهوری‌خواه پشت نامزدهای همفکر با خودش جهت کسب کرسی‌های کنگره شود.

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس نمایندگان و مجلس سنا سال بعد میلادی برگزار خواهد شد. در هر دوی این مجالس، دموکرات‌ها اکثریتی شکننده دارند.

XS
SM
MD
LG