لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۶

سفیر آمریکا در سازمان ملل: در چند روز آینده یک کشور عربی دیگر اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد


کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل
کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل

کلی کرفت، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل، از عادی شدن روابط یک کشور عربی دیگر با اسرائیل در چند روز آینده خبر داد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد شامگاه چهارشنبه دوم مهرماه در مصاحبه با شبکه العربیه گفت: «طرح ما این است که تعداد بیشتری از کشورها را بیاوریم و خیلی زود این موضوع را اعلام می‌کنیم. خیلی زود ... در یک یا دو روز آینده خبر توافق یک کشور دیگر اعلام خواهد شد.»

او همچنین اضافه کرد که کشورهای دیگری نیز همین راه را در پیش خواهند گرفت.

خانم کرفت تاکید کرد که امیدوار است این توافق‌ها به «شهروندان ایران نشان دهد که مردم واقعا خواهان صلح در خاورمیانه هستند،‌ و آنها نیز بخشی از این صلح هستند.»

به دنبال توافق صلح تاریخی میان اسرائیل و امارات متحده عربی که ماه گذشته با ابتکار و میانجی‌گری دولت پرزیدنت ترامپ به دست آمد، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه ۲۱ شهریور در یک پیام در توئیتر از یک دستاتورد تاریخی دیگر خبر داد و گفت که اسرائیل و پادشاهی بحرین بر سر یک توافق صلح با هم موافقت کرده‌اند.

پرزیدنت ترامپ در زمان اعلام خبر توافق اسرائیل و امارات متحده گفته بود ‌«اکنون که یخ [رابطه] شکسته شده است من انتظار دارم که کشورهای عرب و مسلمان بیشتری راه امارات متحده عربی را دنبال کنند.»

XS
SM
MD
LG