لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۰

لایحه کمک ۱۹۰۰ میلیارد دلاری کووید۱۹ در کنگره آمریکا تصویب شد


نانسی پلوسی در جلسه رای گیری مجلس نمایندگان - ۲۰ اسفند ۱۳۹۹
نانسی پلوسی در جلسه رای گیری مجلس نمایندگان - ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

کنگره آمریکا روز چهارشنبه ۲۰ اسفند، با لایحه ۱۹۰۰میلیارد دلاری برای کمک اقتصادی به مقابله با پیامدهای همه‌گیری کووید۱۹ موافقت کرد.

با تصویب این لایحه در سنا و مجلس نمایندگان، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و دموکرات ها اعلام پیروزی کردند. مجلس نمایندگان با ۲۲۰ رای موافق در برای ۲۱۱ رای مخالف، به این لایحه، رای مثبت داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این لایحه هفت هفته بعد از ورود جو بایدن به کاخ سفید، در کنگره آمریکا تصویب شد.

جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا، با تصویب لایحه مخالفت کردند. از جمله دلایل مخالفت جمهوری خواهان این بود که به گفته آنها، نشانه ها حاکی از آن است که بحران کووید۱۹ رو به کاهش است.

مفادی که در این لایحه برای بسیاری از آمریکاییان به طور مستقیم ملموس خواهد بود، کمک نقدی تا سقف ۱۴۰۰ دلار است. همچنین کمک های اضطراری بیکاری نیز که ۳۰۰ دلار در هفته است، تا اوایل ماه سپتامبر پرداخت می شود. این لایحه موارد بسیار دیگری را نیز شامل می شود.

دموکرات ها در جریان انتخابات وعده داده بودند که کمک های اقتصادی را گسترش دهند. شیوع کووید۱۹ جان بیش از ۵۲۵هزار نفر در آمریکا را گرفته و این کشور را از زمان «رکود بزرگ» دچار عمیق ترین افت اقتصادی کرده است.

این لایحه ۴ روز قبل در سنا به تصویب رسید. مجلس نمایندگان در کنترل دموکرات ها است و کرسی های سنای آمریکا به طور مساوی میان دموکرات ها و جمهوری خواهان به طور۵۰-۵۰ تقسیم شده است اما با رای کامالا هریس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، دموکرات ها توانستند این لایحه را در سنا تصویب کنند.

XS
SM
MD
LG