لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۷

بازماندگان پرل هاربر امسال گرامی‌داشت این حمله را در خانه برگزار می‌کنند


میکی گانیچ نمونه مدلی از رزمناو «یو اس اس پنسیلوانیا» را در مقابل دارد و به نقطه محل خدمت خود در آن ناو طی حمله سال ۱۹۴۱ به پرل هاربر اشاره می‌کند. او در سان لاندرو در کالیفرنیا زندگی می‌کند.
میکی گانیچ نمونه مدلی از رزمناو «یو اس اس پنسیلوانیا» را در مقابل دارد و به نقطه محل خدمت خود در آن ناو طی حمله سال ۱۹۴۱ به پرل هاربر اشاره می‌کند. او در سان لاندرو در کالیفرنیا زندگی می‌کند.

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ بازماندگان حمله هفتم دسامبر ۱۹۴۱ به «پرل هاربر» مراسم یادبود امسال را در خانه برگزار می‌کنند. با افزایش شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده گردهمایی‌ها و عمده برنامه‌های جمعی لغو شده است.

در سال‌های گذشته، هزاران نفر، شامل بازماندگان حمله به پرل هاربر، اعضای کنونی ارتش آمریکا، گردشگران، و مردم محلی، برای ادای احترام به کشته‌شدگان حملات هوایی ژاپن، در پایگاه دریایی جزایر هاوایی دور هم جمع می شدند.

در آن حمله، که با هدف نابودی ناوگان دریایی ایالات متحده در اقیانوس آرام و دور نگاه داشتن آمریکا از جنگ جهانی انجام شده بود، ۲۳۹۰ آمریکایی کشته شدند.

۱۱۷۷ تن از کشته شدگان تفنگداران دریایی و ملوان‌های در حال خدمت بر روی رزمناو «یو اس اس آریزونا» بودند. این رزمناو، که در بندر پهلو گرفته بود، طی ۹ دقیقه بمباران هواپیماهای ژاپنی غرق شد.

آن ناو جنگی همچنان در آن بندر قرار دارد و آرامگاه بیش از ۹۰۰ کشته شده طی آن حمله است. هر سال تقریبا دو میلیون نفر از بنای یادبود سفید رنگ بالای آن شناور دیدن می‌کنند.

«خدمات پارک های ملی» و «نیروی دریایی ایالات متحده» که هر سال این مراسم را در جزیره «اوآهو» در هاوایی میزبانی می‌کنند امسال به جای مراسم حضوری، یک مراسم مجازی دارند.

این مراسم شامل یک دقیقه سکوت در ساعت ۷:۵۵ بامداد، لحظه آغاز حمله ژاپن، و پرواز هواپیماها در یک آرایش نظامی خاص است. فرمانده ناوگان دریایی ایالات متحده در اقیانوس آرام هم سخنرانی ایراد می‌کند.

میکی گانیچ، ۱۰۱ ساله، از بازماندگان آن حمله که در بیشتر مراسم یادبود سالانه شرکت کرده است، مراسم امسال را از خانه خود در کالیفرنیا دنبال خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG