لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۲

بیمارستان‌ها برای موج جدید کووید۱۹ پس از تعطیلات روز شکرگزاری آماده می‌شوند


همزمان با موج جدید کووید۱۹، بیمارستان‌های آلاباما از کمبود پرسنل درمانی نگران هستند (آرشیو)
همزمان با موج جدید کووید۱۹، بیمارستان‌های آلاباما از کمبود پرسنل درمانی نگران هستند (آرشیو)

بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقامات بیمارستان‌های آلاباما برای مقابله با افزایش ناگهانی موارد جدید کووید۱۹ پس از تعطیلات روز شکرگزاری آماده می‌شوند. این در حالی است که موارد شیوع این بیماری در این ایالت حتی پیش از تعطیلات نیز رو به افزایش بود.

دکتر دان ویلیامسون، یکی از مقامات پیشین بهداشتی این ایالت که اکنون رئیس انجمن بیمارستان‌های آلاباما است، در این باره می‌گوید: «[شرایط] بسیار بد خواهد بود.» وی افزود: «مگر این که معجزه‌ای شود، وگرنه تا اواسط دسامبر ما با وضعیت به طور قابل ملاحظه بدتری روبرو خواهیم بود.»

آلاباما اخیراً از نظر تعداد موارد گزارش شده کووید۱۹ در یک روز و تعداد افراد بستری شده، که این هفته ۱۴۰۰ نفر بود، رکورد زده است. این رقم کم کم به رکورد تابستان که ۱۷۰۰ تن در روز بود، نزدیک می شود.

مقامات بهداشت آلاباما نسبت به موج جدیدی از بیماری پس از گردهمایی‌های روز شکرگزاری ابراز نگرانی کرده‌اند. چنین موجی بدون شک فشار بیشتری را بر سیستم درمانی این ایالت وارد خواهد کرد.

بنا بر گزارش پروژه بررسی و پیگیری کووید۱۹، میانگین روزانه موارد جدید بیماری در آلاباما در طول هفت روز پیاپی، در دو هفته گذشته، از ۱۵۱۹ مورد در روز (در ۱۰ نوامبر) به ۲۲۸۸ مورد در روز (در ۲۴ نوامبر) افزایش یافته است.

دکتر ویلیامسون گفت که بیشترین نگرانی برای بیمارستان‌ها تعداد پرستاران و دیگر پرسنل پزشکی است که به خاطر ابتلا به کووید۱۹ یا در معرض آن قرارگرفتن، در حال حاضر کار نمی‌کنند. وی گفت که نگرانی مشترک همه بیمارستان‌ها کمبود کادر درمانی است.

XS
SM
MD
LG