لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۲

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه بودجه ۸۸۶ میلیارد دلاری پنتاگون را تصویب کرد


US Capitol views
US Capitol views

لایجه بودجه ۸۸۶ میلیارد دلاری وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون ، با ۲۱۹ رای موافق در مقابل ۲۱۰ رای مخالف روز جمعه ۱۴ ژوئن، در مجلس نمایندگان ایالات متحده به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این بودجه شامل افزایش حقوق نیروهای نظامی، طرح هایی برای مقابله با چین و اختصاص ۳۰۰ میلیون دلار اضافی برای حمایت از اوکراین در دفاع در برابر تهاجم روسیه است.

دموکرات ها در جریان بحث در صحن مجلس هشدار دادند که از اصلاحیه‌ها در مورد مسائل اجتماعی در لایحه بودجه دفاعی حمایت نخواهند کرد.

مجلس نمایندگان با ۲۲۱ رای موافق در مقابل ۲۱۳ رای مخالف، اصلاحیه‌ای را تصویب کرد که به سیاست وزارت دفاع آمریکا برای بازپرداخت هزینه‌های نظامیانی که برای سقط جنین سفر می کنند، پایان می‌دهد.

دادگاه عالی ایالات متحده در رای خود در پرونده موسوم به «رو علیه وید» سقط جنین را غیرقانونی اعلام کرد و در پی آن، شماری از ایالت‌ها به سمت اعمال محدودیت‌های جدید برای سقط جنین حرکت کرده اند، اما در عین حال، سقط جنین در برخی از ایالات همچنان قانونی است.

هدف از سیاست بازپرداخت هزینه سفر برای سقط جنین، کمک به افرادی در ارتش بوده است که خود و یا اعضای خانواده آنها قصد سقط جنین در ایالت‌هایی را دارند که در آنها قانونی است.

مجلس نمایندگان همچنین با ۲۲۲ رای موافق در برابر ۲۱۱ رای مخالف، پنتاگون را از پرداخت هزینه‌های جراحی تغییر جنسیت و هورمون درمانی منع می‌کند.

جمهوریخواهان مجلس نمایندگان می‌توانستند اصلاحیه‌های خود را بدون حمایت دموکرات‌ها تصویب کنند، اما تصویب آن در سنا که دمکرات‌ها در آن اکثریت دارند، ممکن نخواهد بود.

انتظار می رود سنا نسخه مورد نظر خود را از این لایحه در اواخر ماه ژوئیه تصویب کند و پس از آن دو مجلس وارد مذاکره خواهند شد تا در اواخر سال جاری برای رای گیری ارائه شود.

XS
SM
MD
LG