لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

مایک پنس در ژاپن: برای مقابله با کره شمالی همه گزینه ها روی میز است


مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، در دیدار با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، بار دیگر بر راهبرد جدید کاخ سفید برای رویاروئی با اقدامات تحریک آمیز اتمی و موشکی کره شمالی تاکید کرد.

مایک پنس روز سه شنبه گفت جامعه بین الملل باید با اعمال فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک، کره شمالی را مجبور به کنار گذاشتن برنامه هسته ای و برنامه موشک بالیستیک خود کند.

آقای پنس حین تأکید بر حمایت صد در صد آمریکا از ژاپن گفت «دوران بردباری استراتژیک در خصوص مقابله با تهدید های کره شمالی به سر آمده و تمام گزینه ها روی میز است.»

بنا به گزارش ها، نخست وزیر ژاپن و معاون رئیس جمهوری آمریکا در بخش خصوصی دیدارشان در مورد نقش محوری پکن در سر و سامان دادن به معضل اتمی کره شمالی تبادل نظر کرده اند.

شنزو آبه، نخست وزیر ژاپن نیز، نیز حین قدردانی از رویکرد «تمام گزینه ها» از سوی کابینه پرزیدنت ترامپ، ابراز امیدواری کرد که مذاکراتی صلح آمیز با کره شمالی برقرار شود.

آقای پنس با تارو آسو، وزیر خارجه ژاپن، نیز دیدار کرد و گفتگوهای دو طرف عمدتا در مورد توسعه روابط اقتصادی دو کشور بود.

اما محور کنفرانس مطبوعاتی مشترک دو دولتمرد را تقویت اتحاد دو کشور تشکیل می داد. آقای پنس در بخشی از سخنان خود بر اتحاد میان آمریکا و ژاپن تأکید کرد و گفت «آمریکا و ژاپن همواره اتحادی استوار داشته اند و نیرومند تر کردن این اتحاد از هر نظر نه تنها به نفع مردم آمریکا و ژاپن، بلکه به نفع کل جهان است.»

تقریبا پنجاه هزار نفر از نیروهای آمریکا در چارچوب اتحاد واشنگتن و توکیو در ژاپن مستقر هستند، و روز سه شنبه نیز هواپیمای حامل معاون رئیس جمهوری آمریکا و خانواده او در یکی از پایگاه های هوایی ایالات متحده بنام «آتسوجی» در حومه توکیو فرود آمده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG