لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

قرنطینه در برخی نقاط چین تمدید شد


چند شهر در مرکز گردشگری جزیره هاینان چین، روز جمعه قرنطینه را تمدید کرده‌اند
چند شهر در مرکز گردشگری جزیره هاینان چین، روز جمعه قرنطینه را تمدید کرده‌اند

چند شهر در مرکز گردشگری جزیره هاینان چین، روز جمعه قرنطینه را تمدید کرده‌اند. انتظار می‌رود برخی ضوابط احتیاط‌آمیز برای مهار ویروس کرونا، تا آخر هفته ادامه داشته باشد.

در همین حال، لهاسا در تبت، نیز محدودیت‌ها را تشدید کرده‌ است. در چین، بر اساس سیاست «کووید صفر» که توسط دولت ‌دنبال می‌شود و هدفش توقف سریع شیوع بیماری است، دولت‌های محلی قرنطینه‌هایی کوتاه‌تر را وضع کرده‌اند.

در این گونه قرنطینه، افراد برای چند روز یا چند هفته، از جابه‌جایی‌های غیرضروری منع می‌شوند، تا هنگامی که بیماری در مناطق کوچک مهار شود.

پیش از این، چندین میلیون نفر در شهرهای دیگر هاینان، از جمله سانیا، بدون آن‌ که تاریخ مشخصی برای برداشته‌ شدن محدودیت‌ها اعلام شود، عملا محبوس شده‌ بودند.

گفتنی است رشد اقتصادی چین در سه‌ماهه دوم سال جاری به دلیل قرنطینه‌های گسترده ناشی از همه‌گیری کووید-١٩ به شدت کاهش یافت.

طی ماه‌های مارس و آوریل، قرنطینه‌های کامل یا جزئی در مراکز عمده شهری از جمله شانگهای که تولید ناخالص داخلی آن نزدیک به ۱٣.٧ درصد کاهش یافت، وضع شد. در این مدت تولید در پکن، پایتخت چین، نسبت به مدت مشابه در سال قبل به میزان ٢.٩ درصد کاهش یافت.

درحالی که بسیاری از محدودیت‌ها از آن زمان برداشته شده‌اند و داده‌های ماه ژوئن حاکی از بهبود اقتصادی است، تحلیلگران انتظار بهبود سریع اقتصاد چین را ندارند.

پکن در بحبوحه گسترش ناگهانی موارد ابتلا به کووید-١٩ و رکود عمیق بازار املاک و همچنین چشم‌انداز تیره اقتصاد جهانی، همچنان به سیاست سختگیرانه خود مبنی بر به صفر رساندن موارد ابتلا به ویروس کرونا پایبند است.

XS
SM
MD
LG