لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۸

پیش‌بینی مدال‌های المپیک پاریس؛ آمریکا در رقابت نزدیک با چین می‌تواند بیشترین مدال طلا را کسب کند


حدود یک ماه به آغاز بازی‌های المپیک پاریس باقی مانده است و پیش‌بینی می‌شود آمریکا بیشترین مدال را کسب کند، اما آنچه نظر تحلیلگران ورزشی را جلب کرده این است که آیا آمریکایی‌ها با وجود رقابت تنگاتنگ با چین در پیش‌بینی تعداد مدال‌های طلا، قادر خواهند بود در صدر جدول بیشترین مدال‌ طلا بنشینند یا خیر.

پیش‌بینی شده است که ایالات متحده آمریکا در مجموع ۱۲۳ مدال شامل ۳۷ طلا، ۳۴ نقره و ۵۲ برنز کسب کند. بر اساس این گمانه‌زنی‌ها، همچنین پیش‌بینی شده که چین در مجموع ۸۷ مدال شامل ۳۶ طلا، ۲۹ نقره و ۲۲ برنز می‌گیرد.

این پیش‌بینی توسط «نیلسن گریس‌نوت اسپورتس» انجام می‌شود که تجزیه و تحلیل آماری را برای مسابقات ورزشی در سراسر جهان ارائه می‌کند.

در المپیک ۲۰۲۱ توکیو، که به دلیل شیوع ویروس کووید-۱۹ به تعویق افتاد، آمریکا با ۳۹ طلا، ۴۱ نقره و ۳۳ برنز و کسب ۱۱۳ مدال در رتبه نخست قرار گرفت و چین با ۳۸ طلا، ۳۲ نقره و ۱۸ برنز و ۸۸ مدال در جایگاه دوم نشست.

در صورت تحقق پیش‌بینی‌ها، این هشتمین بار متوالی خواهد بود که ایالات متحده آمریکا بیشترین مدال را در بازی‌های تابستانی المپیک کسب می‌کند. آخرین باری که آمریکا در المپیک تابستانی در صدر جدول مدال های طلا کسب شده قرار نگرفت، المپیک ۲۰۰۸ پکن بود که چین سرمایه‌گذاری هنگفتی انجام داده بود.

پس از ایالات متحده آمریکا، کشورهایی که پیش‌بینی شده بیشترین مدال را امسال کسب کنند، بریتانیا، فرانسه، استرالیا ، ژاپن، ایتالیا، آلمان، هلند و کره جنوبی هستند.

بر اساس این پیش‌بینی‌ها، جمهوری اسلامی ایران با کسب مجموع ۹ مدال، شامل ۴ طلا، در رتبه ۲۷ قرار می‌گیرد.

انتظار می‌رود کشور میزبان، یعنی فرانسه، مجموع مدال‌های خود را از ۳۳ مدال در المپیک توکیو افزایش دهد و پیش‌بینی شده که مدال‌های طلای خود را در مقایسه با آن موقع سه برابر کند.

عامل ناشناخته پیش‌بینی‌های المپیک پاریس حضور ورزشکاران روسی و تا اندازه‌ای بلاروسی است، چرا که آنها در دو سال گذشته به دلیل جنگ در اوکراین از بیشتر مسابقات بین‌المللی غایب بوده‌اند.

XS
SM
MD
LG