لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۹

سالگرد حملات پاریس: «باتاکلان» با کنسرت استینگ بازگشایی می شود


A man holds his head in his hands as he lays flowers in front of the Carillon cafe, in Paris, Nov. 14, 2015.
A man holds his head in his hands as he lays flowers in front of the Carillon cafe, in Paris, Nov. 14, 2015.

سالن موسیقی «باتاکلان» در پاریس پایتخت فرانسه، یک سال پس از حمله تروریستی گروه داعش که منجر به کشته شدن ۹۰ نفر شد، قرار است روز یکشنبه طی مراسمی با اجرای کنسرت استینگ، خواننده سرشناس بریتانیایی، بازگشایی شود.

چند حمله تروریستی جداگانه اما هماهنگ ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس که چندین کافه، رستوران و یک استادیوم ورزشی را هدف قرار دادند منجر به کشته شدن ۱۳۰ نفر و مجروح شدن چندصد نفر شده بود. این حملات خشونت‌بارترین حملاتی بود که پاریس شاهد آن بود و گروه افراطی داعش مسوؤلیت آن را به عهده گرفت.

این حملات با یک بمبگذاری انتحاری در خارج از یک استادیوم ورزشی که میزبان بازی تیم های ملی فوتبال فرانسه و آلمان بود آغاز شد که در آن یک نفر کشته شد. دقایقی پس از آن حومه شرقی پاریس شاهد تیراندازی در کافه ها بود که در آن ۳۹ نفر کشته شدند. سپس تروریست ها به سالن «باتاکلان» هجوم برده و حاضران را به رگبار بستند که در نتیجه آن ۹۰ نفر کشته شدند.

داعش اعلام کرد این حملات در تلافی حملات نظامی فرانسه به مواضع آن گروه در عراق و سوریه صورت گرفته است.

حال با گذشت یک سال از آن حملات و در سالگرد آن، سالن تئاتر و موسیقی «باتاکلان» در مراسم بازگشایی میزبان کنسرت موسیقی استینگ خواهد بود.

به گفته استینگ، بلیت های کنسرت مراسم بازگشایی سالن طی ۳۰ دقیقه کاملا فروخته شدند. با وجود این که ظرفیت این سالن ۱۵۰۰ نفر است، اما هزار بلیت به فروش گذاشته شده بود.

این خواننده ۶۵ ساله بریتانیایی، در گذشته نیز در این سالن کنسرت داشته است. او در سال ۱۹۷۹ و هنگامی که خواننده اصلی گروه «پلیس» بود در این سالن کنسرت برگزار کرده بود.

آقای استینگ گفت درآمد این کنسرت که شنبه شب برگزار می شود به دو مرکز خیریه تعلق خواهد گرفت که به بازماندگان حملات سال گذشته کمک می کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG