لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۲

حملات پاریس امیدها برای اقدام گسترده‌تر جهانی علیه داعش را افزایش داد


با وجود آن که حملات تروریستی جمعه شب در فرانسه گفتگوهای سران کشورهای شرکت کننده در نشست گروه ۲۰ در آنتالیای ترکیه را تحت الشعاع قرار داد، اما به نظر می‌رسد این حملات امیدها برای اقدامات گسترده جهانی علیه گروه افراطی داعش افزایش یافته است.

به گزارش علی جوانمردی خبرنگار صدای آمریکا، به درخواست ترکیه به عنوان میزبان اجلاس گروه ۲۰، بحران سوریه به عنوان یکی از موضوعات مهم گفتگوها، به ویژه گفتگوهای دوجانبه سران کشورهای شرکت کننده، در حاشیه این نشست مطرح شد.

به گزارش برخی رسانه‌های ترکیه، با وجود آن که موضوع آینده سیاسی بشار اسد و نقش او دوران انتقال سیاسی در سوریه همچنان از موارد اختلافی است، اما در مقابل، سران کشورهای حاضر در نشست موفق شدند در مورد بحران پناهجویان به نتایج خوبی برسند.

حملات پاریس امیدها برای اقدام گسترده‌تر جهانی علیه داعش را افزایش داد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

اجلاس سران گروه ۲۰ کمتر از دو روز پس از حملات تروریستی جمعه شب در پاریس که منجر به کشته شدن ۱۲۹ نفر شد و گره داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، برگزار شد. دو روز پیش از این حملات، پیکارجویان داعش کنترل خود را در شهر سنجار در شمال عراق از دست داد.

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا، بسیاری از عراقی‌ها امید دارند که برگزاری این نشست در چنین شرایطی و تمرکز آن بر تهدید جهانی داعش، باعث مشارت بسیار گسترده‌تر جهانی در عملیات آزادسازی شهر موصل خواهد شد.

برخی حتی گمانه زنی کرده اند که ایالات متحده اقدام به اعزام نیروی زمینی برای مبارزه با داعش کند؛ امری که تاکنون دولت آمریکا از آن خودداری کرده است.

XS
SM
MD
LG