لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۸

مهاجم فرودگاه پاریس شناسایی شد


پروازهای فرودگاه اورلی پاریس یک روز پس از حادثه تیراندازی و مرگ یک مظنون افراطی از سر گرفته شد. دادستان پاریس فرد مهاجم را مردی ۳۹ ساله به نام «زید بن بلقاسم» معرفی کرد که پس از خلع سلاح یک سرباز فرانسوی و پیش از آنکه موفق به تیراندازی شود توسط دو سرباز دیگر کشته شد.

فرانسوا مولن، دادستان پاریس، روز شنبه ۲۸ اسفند در یک کنفرانس خبری گفت مهاجم فرودگاه اورلی پاریس احتمالا در زندان به افراط‌گرایی روی آورده است. به گفته مولن، زید بن بلقاسم، متولد فرانسه، در حین تلاش برای خلع سلاح یک سرباز زن فرانسوی فریاد زده که می خواهد جانش را در راه خدا بدهد.

وزیر کشور فرانسه نیز پیشتر گفت این مهاجم برای پلیس و دستگاه اطلاعاتی فردی شناخته شده بود و مظنون به یک مورد تیراندازی به پلیس در اوایل سال جاری بوده است. او سابقه جرایم مرتبط با سرقت و مواد مخدر نیز داشته است.

به گفته دادستان پاریس تحقیقات درباره زید بن بلقاسم ادامه دارد و شماری از بستگان او از جمله پدر و برادرش برای بازجویی در بازداشت بسر می برند. حادثه روز شنبه سبب شد تا همه پروازهای فرودگاه اورلی لغو و ترمینال جنوبی از مسافران تخلیه شود.

فرودگاه اورلی روز یکشنبه ۲۹ اسفند با از سرگیری پروازها رفته رفته به حالت عادی باز می گردد. اما وضعیت اضطراری در پایتخت فرانسه همچنان به قوت خود باقیست. پاریس در ماه ها و سال های اخیر چندین بار هدف حملات تروریستی مرگبار قرار گرفته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG