لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۶

انفجار یک نامه پستی در نمایندگی صندوق بین المللی پول در پاریس


پلیس و ماموران امنیتی فرانسه در محوطه اطراف ساختمان نمایندگی صندوق بین المللی پول در پاریس - ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
پلیس و ماموران امنیتی فرانسه در محوطه اطراف ساختمان نمایندگی صندوق بین المللی پول در پاریس - ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

یک نامه حاوی مواد منفجره روز پنجشنبه به دفتر صندوق بین المللی پول در پاریس ارسال شد که در اثر انفجار آن یک نفر به صورت سطحی زخمی شد و هنوز مشخص نیست چه شخص یا گروهی مسئول آن بوده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اقدام در حالی رخ داده است که یک گروه آشوب طلب یونانی پیشتر مسئولیت اقدام مشابهی را که روز چهارشنبه در وزارت دارایی آلمان صورت گرفت، بر عهده گرفته است.

پس از انفجار، کارکنان نمایندگی صندوق بین المللی پول در فرانسه فورا ساختمان را تخلیه کرده و نیروهای امنیتی در داخل و خارج ساختمان، که در منطقه‌ای گران قیمت در غرب پایتخت واقع شده است، مستقر شدند.

ساعاتی بعد از این حادثه، خبرگزاری رویترز از قول رئیس پلیس پاریس نوشت که نامه حاوی مواد منفجره که از طریق پست عادی ارسال شده، «دست ساز» و بیشتر شبیه یک ترقه بزرگ بوده است تا یک بمب.

به گفته میشل کادو، دفتر صندوق بین المللی پول در پاریس در روزهای گذشته چند تلفن‌ تهدیدآمیز دریافت کرده بود، اما بر اساس تحقیقات اولیه، به نظر نمی‌رسد که حمله روز پنجشنبه ارتباطی با آن تهدیدها داشته باشد.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول که خود نیز فرانسوی است، در بیانیه‌ای این اقدام را «بزدلانه» خواند و ضمن محکوم کردن آن تاکید کرد نهاد تحت مدیریت او به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

فرانسه از حدود دو سال پیش تاکنون شاهد چند حمله تروریستی بوده که منجر به مرگ ۲۳۵ نفر شده است و وضعیت اضطراری اعلام شده از سوی دولت، همچنان پا بر جاست.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG