لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۹

اهدای ۲۲۱ میلیون دلار به تشکیلات خودگردان فلسطین آخرین ساعت کاری دولت اوباما


کابینه باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، روز جمعه و ساعاتی پیش از خاتمه دوران ریاست جمهوری آقای اوباما، ۲۲۱ میلیون دلار به تشکیلات خودگردان فلسطین اهدا کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، کابینه در حال خروج آقای اوباما، تصمیم خود مبنی بر اهدای ۲۲۱ میلیون دلار به فلسطینی ها را روز جمعه، اول بهمن، و تنها ساعاتی پیش از تحلیف و سوگند دونالد ترامپ به کنگره اعلام کرد.

کنگره آمریکا پیشتر این طرح را تصویب کرده بود اما دو عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان از نهایی شدن آن جلوگیری کرده بودند تا تشکیلات خودگردان فلسطین از تلاش های خود برای ملحق شدن به سازمان های بین المللی صرف‌نظر کند.

بنا به گزارش بدست رسیده از اسوشیتدپرس، جان کری، وزیر خارجه کابینه اوباما، یک روز پیش از تحلیف آقای ترامپ، چند قانونگذار کنگره را در جریان تصمیم کابینه برای فرستادن این پول گذاشته بود.

۲۲۱ میلیون دلاری که کابینه اوباما به تشکیلات خودگردان فلسطینی فرستاده، به منظور فراهم آوردن کمک های انسانی در مناطقی چون نوار غزه و کرانه باختری، و همچنین پشتیبانی از اصلاحات سیاسی در منطقه اهدا شده است.

کابینه آقای اوباما روز جمعه همچنین ۶ میلیون دلار برای هزینه های خارجی دولت، ۴ میلیون دلار برای پروژه های مقابله با تغییرات اقلیمی، و ۱.۲۵ میلیون دلار برای کمک به موؤسسات وابسته به سازمان ملل متحد اختصاص داد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG