لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۳

اعتراض اسلامگرایان پاکستان در نماز جمعه پایتخت، آزادی زن مسیحی را به تعویق انداخت


اعتراضات گروه های مختلف اسلامی پاکستان در نماز روز جمعه به حکم دیوان عالی درباره یک زن مسیحی
اعتراضات گروه های مختلف اسلامی پاکستان در نماز روز جمعه به حکم دیوان عالی درباره یک زن مسیحی

اسلامگرایان پاکستانی در حاشیه نماز روز جمعه به تظاهرات علیه حکم دیوان عالی پاکستان، که به آزادی یک زن مسیحی محکوم به اعدام رای داده است، ادامه دادند. ادامه اعتراضات اسلامگرایان آزادی این زن مسیحی را به تعویق انداخته است.

به گزارش آسوشیتدپرس، روز جمعه پنج هزار اسلامگرای پاکستانی در اسلام آباد، پایتخت پاکستان تظاهرات کردند و نزدیک به چهار هزار نفر دیگر هم در لاهور تحصن کردند و خواستار لغو حکم تبرئه «آسیه بی بی» شدند. اعتراضاتی هم در پیشاور گزارش شده است.

آسیه بی بی به «کفرگویی» متهم شده بود و از سال ۲۰۱۰ از یک دادگاه حکم اعدام گرفته بود، اما دیوان عالی پاکستان روز چهارشنبه رأی به آزادی او داد. از همان روز، اسلامگراهای افراطی در اعتراض به حکم عالی‌ترین مرجع قضایی پاکستان، دست به تظاهرات زدند.

در همین حال، به نوشته آسوشیتدپرس، نزدیکان آسیه بی بی می‌گویند جان این زن مسیحی در پاکستان در خطر است و او می‌خواهد کشور را به زودی ترک کند.

پاکستان یکی از سخت ترین قوانین موسوم به «کفرگویی» را دارد، که به واسطه آنها متهمان به توهین به اسلام ممکن است به اعدام محکوم شوند.

فروردین امسال نیز دادگاهی در ایالت پنجاب پاکستان یک گروه ۲۰ نفره اوباش محلی را، که سال ۲۰۱۴ یک زن و مرد مسیحی پاکستانی را زنده در آتش انداخته و کشتند، تبرئه کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG