لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۹

نام یک زن ایرانی آمریکایی در میان قربانیان تیراندازی کالیفرنیا


ادای احترام به قربانیان تیراندازی مرگبار روز چهارشنبه در شهر سان برناردینو در ایالت کالیفرنیا - ۱۲ آذر ۱۳۹۴
ادای احترام به قربانیان تیراندازی مرگبار روز چهارشنبه در شهر سان برناردینو در ایالت کالیفرنیا - ۱۲ آذر ۱۳۹۴

به دنبال تیراندازی مرگبار روز چهارشنبه در یک مرکز بهزیستی در شهر سان برناردینو ایالت کالیفرنیا، اسامی ۱۴ قربانی آن حادثه منتشر شد که نام یک زن ایرانی آمریکایی در میان آنها به چشم می خورد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بنتا بت بادال، متولد ۱۹۶۹ میلادی، با نگرانی از آزار مسیحیان در پی وقوع انقلاب اسلامی در ایران، زمانی که ۱۸ سال داشت کشورش را ترک کرد و به ایالات متحده گریخت.

بر اساس بیانیه ای که خانواده او منتشر کرده اند، خانم بت بادال در ابتدای ورود به آمریکا در نیویورک ساکن شد، و پس از مدتی به ریالتو در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کرد.

این قربانی ۴۶ ساله حادثه تیراندازی روز چهارشنبه در مرکز نگهداری معلولان سان برناردینو، در سال ۱۹۹۷ میلادی ازدواج کرد که حاصل آن سه فرزند ۱۰، ۱۲ و ۱۵ ساله است.

وی که از دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا در رشته شیمی فارغ التحصیل شده بود، به عنوان بازرس بهداشت در سان برناردینو مشغول به کار بود.

آرلن وردیو همسر او که یک افسر پلیس است، به روزنامه "دیلی بریز" گفت، او و بنتا صبح چهارشنبه از طریق تلفن با یکدیگر در تماس بودند، و بنت به او گفت که از بانک پول گرفته و قصد دارد برای کریسمس خرید کند.

خانواده بنتا بت بادال در بیانیه‌ای گفته‌اند، او قرار بود روز چهارشنبه در یک گردهمایی سالانه به مناسبت فرا رسیدن کریسمس سخنرانی کند و از این بابت بسیار خوشحال بود.

به گفته آنها "طنز تلخ روزگار است که زندگی او، به واسطه آنچه که به نظر می‌رسد همان افراطگرایی باشد که سالها پیش او از آن گریخت، گرفته شد."

XS
SM
MD
LG