لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۵

روز اول؛ اولین طلای المپیک ریو به آمریکا رسید، کری به تماشای مسابقه دوچرخه سواری رفت، پینگ‌پنگ‌باز ایرانی حریف آمریکایی را شکست داد


در روز اول المپیک ریو آمریکا و کره جنوبی هر یک با دو مدال - یک طلا و یک نقره- در صدر جدول مدال ها قرار گرفتند.

آرژانتین، روسیه، بلژیک و ویتنام هر کدام یک طلا گرفتند. چین یک طلا و سه برنز گرفت و برزیل، میزبان بازی ها یک نقره دریافت کرد.

نیما عالمیان اولین پینگ پنگ باز ایران در المپیک ریو در بازی مقابل جاها کاناک با نتیجه سه بر یک حریف آمریکایی خود را شکست داد. به این ترتیب عالمیان به جدول اصلی مسابقات راه پیدا کرد و کاناک حذف شد. کاناک جوانترین ورزشکار کاروان آمریکا است.

الهه احمدی و نجمه خدمتی در رشته تیراندازی با تفنگ بادی ۱۰ متر با رقبای خود مبارزه کردند. احمدی با تصاحب جایگاه سوم راهی فینال شد و خدمتی در دور مقدماتی یازدهم شد و از دور مسابقات کنار رفت. الهه احمدی در نهایت در جایگاه ششم قرار گرفت و مقام گذشته اش در المپیک لندن را تکرار کرد.
ندا شهسواری در رقابت‌های پینگ پنگ زنان از الکساندرا پریوالووا از بلاروس شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد.

مهسا جاور در رشته روئینگ تک نفره چهارم شد و در رشته دوچرخه سواری استقامت جاده از ایران آروین معظمی گودرزی، میرصمد پورسعیدی و قادر میزبانی رقابت کردند و در این مسابقه پورسیدی و میزبانی حذف شدند.

آروین معظمی، تنها امید باقیمانده ایران از سه سهمیه این کشور هم نتوانست پس از مصدومیت صمد پورسیدی و قادر میزبانی مسیر مسابقه را کامل کند و به این ترتیب هیچکدام از سه رکابزن ایران در دوچرخه‌سواری جاده مردان نتوانستند به خط پایان برسند.
در این رشته گرگ ون اورمائت از بلژیک اول شد.

آدام پیتی شناگر ۲۱ ساله بریتانیایی رکورد قبلی خودش را زد و در مسابقه کرال سینه اول شد.

روز شنبه اولین مدال طلای المپیک به آمریکا رسید و در مسابقات تیراندازی ده متر زنان، ویرجینیا تراشر از آمریکا اولین طلای المپیک را برگردن آویخت. سپس ورزشکارانی از چین در مقام دوم و سوم قرار گرفتند.

​جان کری وزیر خارجه آمریکا که به برزیل سفر کرده در میان تماشاگران دور فینال مسابقات دوچرخه سواری جاده مردان را تماشا کرد. در تصاویر زیر او در میان برخی از ورزشکاران تیم آمریکا است.

سمی ایت سعید، ژیمناست فرانسوی دچار حادثه شد و پایش به شکل دلخراشی شکست.

هانگ شوان وین از ویتنام در تیراندازی با تفنگ بادی ده متر مردان مدال طلا بر گردن آویخت و فلیپه وو از برزیل مدال نقره گرفت، و تیم هندبال زنان برزیل در مقابل نروژ پیروز شد.

جودوکار روسی مدال طلا گرفت.

خبرهای بیشتر در صفحه المپیک صدای آمریکا:

XS
SM
MD
LG