لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۴

مناقصه بزرگ شرکت روس نفت پس از درخواست روبل برهم خورد


شرکت روس نفت
شرکت روس نفت

شرکت روس‌نفت پس از درخواست پیش‌پرداخت به روبل، نتوانست نفت تولیدی خود را در مناقصه بفروشد، و حالا این غول بزرگ نفتی روسیه باید راه‌هایی بیابد تا از طریق معاملات خصوصی، نفت خام بیشتری را به خریداران آسیایی بفروشد.

شکست این مناقصه نشان دهنده تلاش فزاینده شرکتهای نفتی روسی برای فروش نفت به دلیل تحریم های گسترده غرب علیه روسیه به دلیل حمله به اوکراین است.

مسکو که این تهاجم را «عملیات ویژه» می‌نامد و علناً اذعان کرده است از ماه مارس به دلیل تحریم ها با برخی مشکلات صادرات نفت مواجه بوده, متعهد شده است که همکاری با آسیا را برای فروش نفت افزایش دهد.

تحریم‌های غرب بر نفت روسیه بخشی از تلاش گسترده‌برای منزوی کردن مسکو از نظر سیاسی و اقتصادی است که شامل بحث درباره تحریم نفتی اتحادیه اروپا می‌شود.

گفتنی است اتحادیه اروپا بیشتر از نفت، به گاز روسیه وابسته است و تحلیلگران و اقتصاددانان گفته‌اند در صورت تحریم کامل گاز روسیه این قاره در رکود عمیق فرو خواهد رفت.

از سوی دیگر، چین علناً اقدامات مسکو در اوکراین را محکوم نکرده است و هند هم علیرغم فشار واشنگتن از زمان تهاجم روسیه به اوکراین تاکنون بیش از دو برابر نفت خام از روسیه خریداری کرده است.

XS
SM
MD
LG