لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۴

شهادت نوجوان آمریکایی در مجلس سنا: چرا با مادرم مخالفت کردم و واکسن زدم


ایثن لیندنبرگر در حال شهادت دادن در مقابل نمایندگان کمیته بهداشت، آموزش و پرورش، و کار و بازنشستگی سنا
ایثن لیندنبرگر در حال شهادت دادن در مقابل نمایندگان کمیته بهداشت، آموزش و پرورش، و کار و بازنشستگی سنا

یک نوجوان اهل اوهایو، از خواسته مادرش سرپیچی کرد و به محض رسیدن به سن قانونی (۱۸ سال) خودش را واکسینه کرد. او روز سه شنبه در مجلس سنا حاضر شد و گفت که مقابله با ادعاهای کاذب ضد واکسینه شدن در شبکه های اجتماعی چقدر برای حفظ سلامت عموم مهم و حیاتی است.

به گزارش آسوشیتدپرس، ایثن لیندنبرگر از شهر نورواک ایالت اوهایو در این جلسه گفت در این که مادرش «مهربان، دلسوز، و با محبت» است شکی نیست ولی مادر او یکی از قربانیان تئوری توطئه آنلاین است که باعث شده است که او و خواهر و برادرانش را در خطر ابتلا به بیماری هایی که می توان از آنها با واکسن پیشگیری کرد قرار دهد.

لیندنبرگر به کیمته بهداشت سنا گفت: «من تحت باورهای مادرم بزرگ شدم که اعتقاد دارد واکسن خطرناک است.»

لیندنبرگر مطالعات علمی خود را به مادرش نشان داد، ولی می گوید مادرش در عوض به منابع نامشروع که «ترس در دل مردم می اندازد» اعتماد دارد.

او در ماه دسامبر گذشته، وقتی فهمید با واکسینه نشدن جان بقیه همکلاسی هایش را در خطر می اندازد، به رغم مخالفت مادرش واکسینه شد.

لیندنبرگر در حال دست دادن با لامر الکساندر، سناتور حزب جمهوری‌خواه ایالت تنسی
لیندنبرگر در حال دست دادن با لامر الکساندر، سناتور حزب جمهوری‌خواه ایالت تنسی

لیندنبرگر به نمایندگان مجلس گفت «نشان دادن و معرفی منابع موثق به مردم برای دریافت اطلاعات درست مهم است» و همینطور یادآوری به آنها که این بیماری‌ها چقدر خطرناک هستند.

امسال، شروع بدی برای بیماری سرخک بود. هنوز چیزی از سال ۲۰۱۹ نگذشته است که ۲۰۰ مورد از این بیماری که با واکسن قابل پیشگیری است در ۱۱ ایالت آمریکا مشاهده شده است – که ۷۰ تای آن در ایالت های شمال غربی آمریکا بود.

سرخک یکی از بیماری های ویروسی خیلی مسری است که از طریق سرفه و عطسه سرایت می کند.

سرخک که با راش پوستی توأم است یکی از عفونت های دستگاه تنفسی خطرناک است: ۱ در ۲۰ بیمار می تواند به ذات‌الریه مبتلا شود، ۱ در ۱۰۰۰ بیمار می تواند دچار تورم مغز شود که به حمله صرعی، ناشنوایی، و کم‌توانی ذهنی منتهی می شود.

پژوهش های جدید ثابت کرده است که واکسن سه‌گانه مؤثر و امن است، و موجب ابتلای کودکان به اوتیسم نمی شود.
پژوهش های جدید ثابت کرده است که واکسن سه‌گانه مؤثر و امن است، و موجب ابتلای کودکان به اوتیسم نمی شود.

مطالعات جدید در دانمارک ثابت کرده است که رابطه ای بین واکسن های اصلی و اوتیسم که پیشتر شایعه شده بود نیست.

دکتر اندرو ویکفیلد پزشک خلع شده و ضد واکسن بریتانیایی فردی بود که در یک مقاله پژوهشی در سال ۱۹۹۸ ادعا کرده بود که واکسن سه‌گانه (سرخک، سرخجه، اوریون) با بروز اوتیسم در کودکان مرتبط است.

در آمریکا بیش از ۹۰ درصد از مردم واکسینه شده اند. در بیشتر ایالات واکسینه شدن صحیح لازمه ثبت نام کردن در مدارس است، ولی در ۱۷ ایالت از جمله اوهایو – که لیندنبرگر ساکن آن است – می توان به دلایل اعتقادی و مذهبی از واکسینه شدن معافیت گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG