لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۷

اوباما: ترامپ رئیس جمهور آمریکا نخواهد شد


Obama ASEAN
Obama ASEAN

همزمان با اوج گیری رقابت‌های انتخاباتی برای رای گیری مقدماتی و انتخاب نامزدهای احزاب، باراک اوباما گفت که او هنوز هم معتقد است که دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب نخواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۶ فوریه پس از پایان نشست آ سه آن در یک کنفرانس خبری ‌گفت: "من همچنان معتقدم که آقای ترامپ رئیس جمهوری کشور نخواهد شد. به خاطر اینکه من عمیقا به مردم آمریکا ایمان دارم و می‌دانم که آنها می‌دانند که پست رئیس جمهوری شغلی جدی است نه در حد مجری یک برنامه تلویزیونی. این ارتقای شغلی نیست. کاریست دشوار و مردم بسیاری روی ما برای تصمیم‌گیری‌های صحیح، حساب می‌کنند."

آقای اوباما همچنین افزود که خانم کلینتون و سناتور برنی سندرز داوطلبان نامزدی از حزب دموکرات در زمینه های مختلف دیدگاههای مشترکی دارند.

وی بار دیگر به صورت تلویحی از وزیر خارجه پیشین خود حمایت کرد و او را وزیری "برجسته" دانست.

آقای ترامپ که در ایالت کارولینای جنوبی است در واکنش به سخنان پرزیدنت اوباما در مورد عدم موفقیتش در راهیابی به کاخ سفید گفت که در صورت رویاروئی با او در انتخابات پیشین، پرزیدنت اوباما را شکست می‌داد.

دونالد ترامپ گفت: "من در پاسخ به سوال یک شبکه تلوزیونی که خواستار واکنش من به سخنان وی بود خطاب به آقای اوباما گفتم که شما خیلی خوش شانس هستید زیرا که در دوره قبل، یعنی زمانی که آقای رامنی نامزد بود، من در رقابتها نبودم، زیرا در آن صورت شما فقط یک دوره رئیس جمهوری می ماندید."

آقای ترامپ که در نظرسنجی‌های پیش از انتخابات مقدماتی در ایالت کارولینای جنوبی پیشتاز دیگر رقبای خود در حزب جمهوریخواه است، همچنین نحوه انتقاد خانم کلینتون از سیاست‌های حزب جمهوریخواه را به استهزا گرفت.

او گفت: "رهبران ما مورد احترام نیستند. اوباما مورد احترام نیست و هیلاری کلینتون یک طنز است. شب گذشته من او را در تلویزیون دیدم که مطمئنم شما هم دیدید. او پارس می کرد. حالا کسانی که او را دیدند می‌گویند که چه جالب و کار او را تحسین می‌کنند. اما اگر من این کار را می‌کردم شدیدا مورد تمسخر قرار می‌گرفتم."

خانم کلینتون دو روز پیش در یکی از سخنرانی‌های انتخاباتی خود گفته بود که یاد گرفته است هرگاه که داوطلبان جمهوریخواه مطالبی سخیف و دروغ می گویند مانند یک سگ پارس کند.

خانم کلینتون همچنین در دیدار با فرماندار، شهردار و یکی از نمایندگان آفریقایی تبار کنگره ایالت نیویورک اعلام کرد که در صورت ورود به کاخ سفید برای پروژه‌های اشتغالزا در هارلم و مناطق محروم در ایالت کارولینای جنوبی بودجه ویژه‌ ای اختصاص می‌دهد.

وزیر خارجه پیشین آمریکا و سناتور سندرز به دنبال جمع آوری آرای آمریکائیان آفریقایی تبارهستند.

XS
SM
MD
LG