لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۶

اوباما واکنش نظامی در اوکراین را رد کرد


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد طرح کاهش تنش ها در اوکراین که روز پنجشنبه در ژنو حاصل شد، باعث برقراری صلح و امنیت برای همه شهروندان اوکراین شود.

باراک اوباما در واشنگتن به خبرنگاران گفت اگر روسیه گام های مربوط به کاهش تنش ها را برندارد، آمریکا و اروپا با اقدامات سختی به آنها پاسخ می دهند. او اما دخالت نظامی را رد کرد.

اوباما گفت تحریم هایی که اکنون علیه مسکو اعمال شده بر اقتصاد روسیه تاثیر گذاشته است و تحریم های بیشتر می تواند وضعیت این کشور را بدتر کند.

آقای اوباما گفت آمریکا نمی خواهد به شهروندان روسیه آسیب بزند.
اوباما واکنش نظامی در اوکراین را رد کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

باراک اوباما این سخنان را پس از آن گفت که وزیران خارجه آمریکا و روسیه به همراه نماینده اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در ژنو بر سر طرحی برای کاهش تنش ها و جلوگیری از درگیری خونین میان شبه نظامیان حامی روسیه و نیروهای دولتی در اوکراین توافق کردند.

شبه نظامیان مسلح روس در بخش هایی از شرق اوکراین ساختمان های دولتی را اشغال کرده اند.

بر اساس توافق ژنو نیروهای شبه نظامی باید سلاح های خود را تحویل دهند و ساختمان های اشغال شده ترک کنند. همچنین توافق شده است معترضان به جز آنهایی که به خاطر جرائم محکوم شناخته شوند، عفو شوند.

روسیه نیروهای خود را نزدیک مرز اوکراین جمع کرده و بسیاری نگران آنند که ممکن است مسکو به اوکراین حمله کند و مانند شبه جزیره کریمه، بخش های شرقی اوکراین را نیز ضمیمه خود کند.
XS
SM
MD
LG