لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۸

اوباما به مناسبت روز شکرگزاری آخرین بوقلمون خود را «بخشید»


پرزیدنت اوباما در مراسم «بخشش بوقلمون» در باغ رز کاخ سفید، چهارشنبه ۲۳ نوامبر ۲۰۱۶
پرزیدنت اوباما در مراسم «بخشش بوقلمون» در باغ رز کاخ سفید، چهارشنبه ۲۳ نوامبر ۲۰۱۶

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا که کاخ سفید را ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ و پس از ۸ سال ترک خواهد کرد، این سنت سالیانه که در آن بوقلمون روز شکرگزاری «مورد بخشش» قرار می گیرد، جشن گرفت.

آقای اوباما همچنین افزود تصمیم دارد این سنت را حتی پس از ترک کاخ سفید و به صورت سالیانه جشن بگیرد.

در مراسم امسال بخشش بوقلمون که در «باغ رز» کاخ سفید برگزار شد، آقای اوباما گفت «در این روز شکرگزاری می خواهم از مردم آمریکا به خاطر اعتمادی که در این هشت سال به من داشتند و به خاطر مهربانی که برای خانواده ام قائل بودند قلبا قدردانی کنم. از سوی میشل، مادر او، و دخترهایم از همه شما بسیار متشکرم.»

۱۵۳ سال پیش در تاریخ سوم اکتبر ۱۸۶۳ آبراهام لینکلن، رئیس جمهوری وقت آمریکا، آخرین پنجشنبه ماه نوامبر را به عنوان روز شکرگزاری تعطیل رسمی ملی اعلام کرد و بعدا در زمان ریاست جمهوری فرانکلین روزولت مشخص شد که روز شکرگزاری چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر جشن گرفته شود تا مردم زودتر به خرید تعطیلات کریسمس بروند.

با اینکه روزشکرگزاری با خوردن بوقلمون جشن گرفته می شود، مورد بخشش قرار دادن بوقلمون یک روز یپش از روز شکرگزاری سنتی است که در کاخ سفید رواج داشته است. گفته می شود که اولین رئیس جمهوری که بوقلمون روز شکرگزاری را مورد بخشش قرار داده لینکلن بوده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG