لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۹

اوباما: «استفاده از دیپلماسی در سوريه را ترجيح میدهم»


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید برای کسب اطمينان از اينکه استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط دولت سوريه هرگز ديگر اتفاق نيافتد، او قويا ترجیح می دهد از دیپلماسی به جای حمله نظامی استفاده کند.

آقای اوباما دوشنبه شب به وقت واشنگتن در مصاحبه ای که از شش شبکه عمده تلویزیونی آمریکا پخش شد، به توضيح دلايل خود برای مجازات رژیم بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، پرداخت. آقای اوباما با حضور در برنامه تلويزونی «ساعت خبر –NewsHour» در شبکه تلویزیون پی بی اس گفت، پیشنهاد جدید روسیه برای قرار دادن ذخایر سلاح های شیمیایی سوریه تحت کنترل جامعه بین المللی برای جلوگیری از حمله نظامی آمريکا می تواند بخت دستیابی به موفقیت را داشته باشد. رئیس جمهوری گفت که او به جان کری، وزیر امور خارجه آمريکا، دستور داده است با مقامات روس در مورد جزئیات این پیشنهاد گفتگو کند.

آقای اوباما افزود که او هفته گذشته در اجلاس گروه ۲۰ در سن پترزبورگ، پيرامون ایده تحت کنترل درآوردن سلاح های شیمیایی سوریه، با ولادمير پوتين، رئيس جمهوری روسيه، گفتگو کرده است. رئيس جمهوری آمريکا گفت که حل و فصل دیپلماتیک مسئله سوريه را بشدت ترجيح می دهد.
XS
SM
MD
LG