لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۳

اوباما از نماینده دمکرات ایالت نیویورک خواست از توافق اتمی ایران حمایت کند


اوباما از نماینده دمکرات ایالت نیویورک خواست از توافق اتمی ایران حمایت کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

نیویورک تایمز می‌گوید جرالد ندلر نماینده یهودی مذهب نیویورک روز جمعه حمایت خود از توافق اتمی با ایران را اعلام می‌کند. او نخستین دمکرات یهودی است که به حامیان توافق می پیوندد.

رئیس جمهوری آمریکا در نامهای خطاب به جرالد ندلر نماینده دمکرات مجلس نمایندگان از ایالت نیویورک که روز چهارشنبه نوشته شده کوشیده با دادن اطمینان خاطر به دمکراتها حمایت آن عده از آنها را که هنوز در مورد توافق هسته ای با ایران نامصمم هستند جلب کند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به نمایندگان دمکرات در کنگره قول داده است در صورتی که ایران به سمت تولید سلاح هستهای گام بردارد، به فشارهای اقتصادی علیه ایران ادامه دهد .

آقای اوباما در این نامه به آنها وعده حفظ فشار بر ایران را داده و افزوده است اگر ایران برای تولید سلاح اتمی شتاب کند همه گزینه‌ها برای بازداری تهران ازجمله گزینه نظامی فراهم خواهد بود و تحریم‌های مربوط به حمایت تهران از تروریستم و بی‌ثبات سازی منطقه، تقویت خواهد شد.

با آنکه آقای اوباما در حال حاضردر جزیره مارتاز وینیارد ایالت ماساچوست به تعطیلات دو هفته‌ای رفته است ولی به طور خصوصی کمپین جلب حمایت از توافق اتمی ایران را ادامه می‌دهد.

جرالد ندلر که نامه اوباما خطاب به او نوشته شده، نماینده حوزه یهودی نیویورک و از آن دست نمایندگانی است که درباره توافق اتمی ایران هنوز مردد هستند. آقای اوباما در نامه فوق از اسرائیل حمایت کرده و امنیت آنرا مقدس خوانده است.

روز پنجشنبه تعداد سناتورهای دمکراتی که حمایت از توافق را اعلام کردند به ۲۶ نفر رسید. با این حال بر سر توافق میان دمکراتها شکاف وجود دارد.

کرسی انتخابی بسیاری از نمایندگان در انتخابات ۲۰۱۶ سنا دست بدست خواهد شد و کرسی نمایندگان دمکرات از ایالت‌های کلرادو، فلوریدا، نوادا، پنسیلوانیا و نیوهمپشایر هستند که ممکن است موضع آنها به هرسویی متمایل شود .

جمهوری‌خواهان هم سعی دارند از شکاف میان دمکرات‌ها در این زمینه برای جلب حمایت این دمکرات‌ها استفاده کنند.

تا کنون ۲۶ دمکرات در سنا و ۶۹ دمکرات‌ها در مجلس نمایندگان از توافق اتمی حمایتشان را اعلام کردند. این درحالی است که گروههای لیبرال به طرفداری از توافق و گروههای طرفدار اسرائیل در مخالفت با آن دست به تبلیغات وسیع و پرهزینه می‌زنند.

XS
SM
MD
LG