لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۰

نظر سنجی جدید: افزایش فاصله اوباما و رامنی


 ژوئن ۲۰۱۲- آریزونا- مخالفان اظهارات میت رامنی درباره قوانین مهاجرت در مقابل ساختمانی که او سخنرانی می کند تجمع کرده اند
ژوئن ۲۰۱۲- آریزونا- مخالفان اظهارات میت رامنی درباره قوانین مهاجرت در مقابل ساختمانی که او سخنرانی می کند تجمع کرده اند
در حالی که زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا در ماه نوامبر نزدیک می شود، جدیدترین نظر سنجی ها حاکی است بر شمار طرفداران باراک اوباما در چند ایالت مهم افزوده شده است.

نظر سنجی وال استریت جورنال و شبکه خبری ان بی سی نشان می دهد آقای اوباما در سطح کشور با اختلاف اندک ۴۷ بر ۴۴ درصد ، از میت رامنی، نامزد احتمالی جمهوریخواهان، جلوتر است.

نظر سنجی اخیر همچنین حاکی است اوباما در اغلب ۱۲ ایالت مهمی که انتظار می رود هر دو کاندیدا کمیپن انتخاباتی خود را بر آنها متمرکز کنند، بر رامنی پیشی گرفته است.


نظر خواهی جدیددانشگاه کوئینپیاک در سه ایالت اصلی نشان می دهد که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا علیرغم ظهور علائمی که نشان از بهبود اقتصاد ضعیف این کشور دارد، در هفته های اخیر در رقابت های انتخاباتی جلوتر از رامنی حرکت می کند.

با این حال، نظر سنجی ها با هشدار هایی نیز برای رییس جمهوری همراه است. در نظر سنجی وال استریت جورنال/ ان بی سی معلوم شد میزان تایید آقای اوباما به سطح جدیدی پایین آمده و به ۴۷ درصد رسیده است، در حالی که ۵۴ درصد سیاست های اقتصادی او را تصویب نمی کنند.

مسئول نظر سنجی دانشگاه کوئینپیاک یادآور می شود که هرچند جدیدترین بررسی ها ممکن است شامل خبرهای خوب برای باراک اوباما باشد، هنوز تا انتخابات چند ماهی باقی است و میت رامنی فرصت فراوانی دارد حمایت رای دهندگان را به دست آورد.
XS
SM
MD
LG