لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۵

اوباما: ماموريت شبیه به کشتن بن لادن در صورت لزوم تکرار می شود


اوباما: ماموريت شبیه به کشتن بن لادن در صورت لزوم تکرار می شود
اوباما: ماموريت شبیه به کشتن بن لادن در صورت لزوم تکرار می شود

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا می گوید، اگر لازم باشد، دستور یک عملیات دیگر را، شبیه آن چه منجر به کشته شدن بن لادن شد، صادر خواهد کرد.

پرزيدنت اوباما در مصاحبه ای با بی بی سی که روز يکشنبه، پخش شد گفت به حاکميت و تمامت ارضی پاکستان احترام می گذارد اما وظيفه دولت او فراهم ساختن امنيت و ايمنی برای آمريکاست.

اوباما گفت وی حمله ای ديگری در پاکستان را تصويب خواهد کرد، اگر به توصيف او «ببينيم کسی فعالانه در آنجا کشتن مردم ما يا متحدان ما را تدارک می بيند.»

يک گروه از نيروهای ويژه آمريکا روز دوم ماه مه با پرواز به ابت آباد پاکستان، بن لادن را در مخفيگاه محصور در ديوارهای بلندش کشتند. اين حمله مناسبات ميان واشنگتن و اسلام آباد را تيره کرد.

رییس جمهوری آمریکا در مصاحبه خود همچنين گفت در تلاش برای پايان دادن به جنگ در افغانستان آماده است باب گفت و گو با طالبان را باز کند، اما تاکيد کرد که رهبران طالبان نخست بايد مناسبات خود را با القاعده قطع کرده باشند.

مصاحبه پرزيدنت اوباما با بی بی سی در آستانه سفر او به بريتانيا انجام گرفت. پرزيدنت اوباما اين سفر را روز يکشنبه، با توقفی کوتاه در ايرلند آغاز می کند. وی پيش از بازگشت به آمريکا از فرانسه و لهستان نيز ديدن می کند.

XS
SM
MD
LG