لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۵

واکنش اوباما به سخنان میچ مک کانل: مردم با انتخاب من در سال ۲۰۱۲ تصمیم خود را گرفتند


باراک اوباما مریک گارلند را برای پرکردن کرسی خالی دیوان عالی آمریکا معرفی کرده است.
باراک اوباما مریک گارلند را برای پرکردن کرسی خالی دیوان عالی آمریکا معرفی کرده است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه جمهوریخواهان سنا را به خاطر اصرار آنها بر عدم بررسی صلاحیت مریک گارلند،گزینه او برای پرکردن کرسی خالی دیوان عالی آمریکا مورد سرزنش قرار داد.

آقای اوباما در مصاحبه با رادیوی ان پی آر در واکنش به مطالب میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا که گفته است مردم آمریکا باید در این مورد تصمیم بگیرند، آن را حیرت آور خواند و گفت: "مردم آمریکا در واقع در سال ۲۰۱۲ با انتخاب من به عنوان رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خودرا گرفتند. ولی آنها نگفتند که من فقط ۳ سال مسئولیت داشته باشم و سال آخر را استراحت کنم! "

جمهوریخواهان می گویند کار معرفی قاضی بعدی دیوان عالی آمریکا را فردی که در انتخابات ماه نوامبر سال جاری میلادی رئیس جمهوری آمریکا می شود، باید انجام دهد.

مریک گارلند گزیده باراک اوباما برای کرسی دیوان عالی آمریکا روز روز پنجشنبه در کنگره با هری رید، رهبر اقلیت دمکرات سنا و پاتریک لیهی عضو ارشد کمیته قضایی سنا ملاقات کرد.

آقای گارلند قرار است پس از پایان تعطیلات آتی کنگره با چاک گراسلی، رئیس جمهوریخواه کمیته قضایی سنا که بررسی مقدماتی تایید صلاحیت قاضی آینده دیوان عالی را بعهده دارد، ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG