لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۵

اوباما: مصر به گذشته باز نمی گردد


اوباما: مصر به گذشته باز نمی گردد
اوباما: مصر به گذشته باز نمی گردد

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید اکنون که معترضان مصری، طی دو هفته اعتراضات خیابانی تقاضایشان را برای برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه اعلام کرده اند، معتقد است که مصر، «به آنچه قبلا بود باز نمی گردد.»

آقای اوباما در مصاحبه ای تلویزیونی که روز یکشنبه در آمریکا پخش شد، گفت تنها حسنی مبارک، رییس جمهوری مصر می داند که با چه شتابی از سمت خود کناره گیری می کند.

او گفت آمریکا نمی تواند به زور دیکته کند که آقای مبارک در چه زمانی کناره گیری کند، اما امیدوار است که دولتی به نمایندگی از مصری ها هرچه زودتر پدیدار شود که ایالات متحده بتواند با او به عنوان یک شریک همکاری کند.

رییس جمهوری آمریکا گفت گروه اخوان المسلمین -بزرگترین و سازمانده هی شده ترین گروه اپوزیسیون مصر که رسما غیر قانونی است - تنها یکی از جناح های سیاسی در مصر است و از حمایت اکثریت برخوردار نیست. آقای اوباما تایید کرد که «برخی از جنبه های ایدوئولوژی این گروه»، ضد آمریکایی است.

آقای اوباما در یک مصاحبه ی زنده تلویزونی برای جمع زیادی از آمریکاییان صحبت کرد. این مصاحبه بخشی از پوشش بازی «سوپر باول» بوده است که توسط «شبکه تلویزیونی فاکس» پخش می شود و تماشاچیان بسیار زیادی در آمریکا دارد.

در مسابقه سوپر باول، قهرمان لیگ فوتبال ملی آمریکا مشخص می شود. انتظار می رود مسابقه روز یکشنبه میان تیم های «گرین بی پگرز» و «پیتزبورگ استیلرز» حدود ۱۰۰ میلیون بیننده داشته باشد.

آقای اوباما گفت او بازی سوپرباول را تماشا می کند اما از آنجایی که تیم مورد علاقه اش - شیکاگو بیرز - نتوانسته است به فینال مسابقات راه یابد، در مسابقه فینال، طرفدار هیچیک از دو تیم نیست.

XS
SM
MD
LG