لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۳

اوباما لایحه بودجه سال مالی ۲۰۱۷ را به کنگره عرضه می کند


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نکات اصلی آخرین لایحه بودجه کاخ سفید برای سال مالی ۲۰۱۷ را با ارجحیت هایی از جنگ با گروه دولت اسلامی تا بهبود وضع زندگی اقشار کم در آمد، تشریح کرده است.

رویترز می گوید بودجه سال مالی که اول اکتبر آغاز می شود بیشتر یک سند سیاسی است و احتمال نمی رود از تصویب کنگره ای که جمهوریخواهان بر آن مسلط هستند بگذرد.

کنگره می تواند عناصری از لایحه را بدون تایید تمامی آن، به اجرا درآورد. لایحه احتمالا مجموعا حدود چهار هزار و صد میلیارد دلار پیشنهاد می کند که اندکی از لایحه پیشنهادی ۳۹۹۰ میلیارد دلاری برای ۲۰۱۶ بیشتر است.

قرار است آقای اوباما با تیم امنیت ملی خود ملاقات کند و در باره امنیت سایبری با آنها به تبادل نظر بپردازد. بودجه ۱۹ میلیارد دلار برای تقویت امنیت سایبری در سراسر کشور درخواست می کند.

احتمال می رود بودجه در محدوده توافقی که سال گذشته بین کاخ سفید و کنگره صورت گرفت باقی بماند. آن توافق کاهش های گزینه ای اجباری بر هزینه های دفاعی و داخلی را لغو کرد.

رویترز به نقل از جوئل فریدمن ، معاون سیاست مالی فدرال در مرکز بودجه و ارجحیت های سیاسی می گوید اوباما و پال رایان رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان با برخی از راه ها برای نبرد با فقر، از جمله تمدید اعتبار مالیات بر درآمد برای ترغیب آمریکاییان کم در آمد به کار، موافقت کرده اند.

درخواست پنتاگون برای بیش از ۷ میلیارد دلار جهت نبرد با گروه "دولت اسلامی" یا داعش، حدود ۳۵ درصد بیشتر از رقم درخواستی در بودجه سال قبل، از جمله عناصر اصلی لایحه است. اوباما همچنین یک افزایش ۲۰ درصدی را در اعتبارات پژوهشی انرژی قابل بازیافت در خواست خواهد کرد.

کاخ سفید همچنین پیشنهاد می کند یک مالیات ۱۰ دلاری بر هر بشکه نفت خام وضع شود، با این هدف که ۲۰ میلیارد دلار برای توسعه سیستم های ترابری و پژوهش در مورد اتومبیل های خودران جمع آوری شود.

در مجموع، بودجه پیشنهادی باراک اوباما طی یک دهه آینده مالیات ها را ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد دلار بیشتر می کند که تقریبا رقمی دو برابر ۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد دلاری مالیاتی است که او سال گذشته خواستار تصویب آن شده بود اما نتوانست به آن دست یابد.

XS
SM
MD
LG